Tarvo Vaarmets • 4. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Raskused USAs

USA börsid avanesid eile veidi alla üheprotsendilises miinuses, kuna investorid on majanduse käekäigu pärast endiselt mures. USA keskpanga juht Ben Bernanke rääkis eile peetud kõnes, et kinnisvaralaenude tagatiste äravõtmise vältimiseks on vaja astuda edasisi samme. Aktsiaid kallutas allapoole ka Inteli kasumihoiatus.

"Olukord nõuab jõulist reaktsiooni," rääkis Bernanke. Ta lisas, et vaatamata mõningasele abile valitsuse ja laenuandjate endi poolt, näitavad tagatiste äravõtmised ja hilinenud laenumaksed veel natuke aega tõusutrendi.

"Vältimatute tagatiste sissenõudmiste määra alandamine aitaks kaasa majapidamiste, naabruskondade ja kogu rahva majanduslikul stabiilsusele," sõnas Bernanke.

Loomulikult ei meeldinud investoritele ka maailma suurima pooljuhtide tootja Inteli kasumihoiatus, mille järgi tuleb ettevõtte I kvartali ärikasumimarginaal ennustatud 56 asemel arvatavasti hoopis 54 protsenti. Goldman Sachs, UBS ja teised maaklerfirmad alandasid pärast teadet ka Inteli kasumiootusi. Inteli aktsia avanes pea kaheprotsendises miinuses. Ettevõte avaldab oma tulemused 15. aprillil. Kontoritarvete müüja Staples teatas, et ettevõtte IV kvartali kasum kukkus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt