ÄP fototoimetus • 11. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tallinn võib laenata 320 miljonit krooni

Aripaev.ee kirjutas eile, et Tallinn on aasta alguses kulutanud sissetulekutest rohkem. 2008. aasta esimese kahe kuuga laekus Tallinna linnakassasse 1,12 miljardit krooni, ent kahe kuu väljamaksed kulutuste katteks olid kokku 1,18 miljardit krooni. Esimese kahe kuuga laekus Tallinna linnakassasse 14,7% aastaks kavandatud mahust, väljamakseid tehti 15,2% eelarveaastaks kavandatust.

Tallinn teatas pressiesindaja vahendusel, et see on täiesti normaalne ning mingit pankrotiohtu linnal ei ole. Mõnel kuul ongi linnal kulutused suuremad, teisel kuul jälle tulud ning nagunii oli veebruari lõpu seisuga linnakassas 581,8 miljonit krooni.

Sotsiaaldemokraadist linnavolikogu liige Jaak Juske sõnul on linn graafikust umbes 2 protsendiga maas. "Eelmisel aastal pääses Tallinn pankrotist ainult seetõttu, et üleelmisel aastal oli laekumine nii suur," meenutab Juske. Ta hoiatab, et linn on võtnud väga suuri kohustusi seoses meediaeelarvega ning soovitab keskerakondlikul linnavolikogul peeglisse vaadata. "Lisaeelarve tegemine oleks selgelt ohtlik," märgib ta.

Tallinna 2008. aasta eelarve lubab linnavalitsusel eelarve kassalise teenindamise vajadusteks eelarveaasta kestel kuni 320 miljonit krooni kassalaenu võtta, see tuleb tagastada eelarveaasta jooksul, teatas linn.

Tallinna finantsteenistuse esialgse prognoosi kohaselt võib linnal tekkida arvelduslaenu kasutamise vajadus vaid mõnel päeval, tõenäoline on, et arvelduskrediiti 2008. aastal üldse ei kasutata.

Eelmisel aastal oli linna arvelduskrediidi limiit avatud Hansapangas ning selle kasutamiseks ei olnud vajadust ühelgi päeval.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt