Urve Vilk • 26. märts 2008 • 6 min
Jaga lugu:

Proffidest meeskonna juht

"Virus töötab hea meeskond, oma ala professionaalid. Viru kogemus on hea soovituskiri kõigile," ütleb Soosaar.

Kelleks Te koolis saada tahtsite?

Arstiks või õpetajaks.

Ja õpetajaks Te ka saite. Kas edasiõppimise otsust oli lihtne teha?

Oli küll. Meditsiini pool jäi ära, kuna olen Saaremaalt ja tundus, et Tartu on nii kaugel ning sealt kodus käimine on raskendatud. Kuna ka kaksikõde valis Tallinna, oli Tallinna tulek lihtne valik.

Töötasite pea kümme aastat õpetajana, kuidas Te seda aega meenutate?

See oli väga ilus aeg. Õpetajana töötamine annab palju. Viie-kuue tunni jooksul, mis sa klassi ees oled, tuleb kohe ka vahetu tagasiside.

Siis läksite tööle Balti Tubakasse. Mis põhjustas kardinaalse erialavahetuse?

Tegelikult ei olnudki üleminek järsk. Samal ajal kui olin koolis tööl, töötasin ka ühingus Teadus. Ja samal ajal otsustasin proovida müügiinimesena Balti Tubakas. Olin nagu Hunt Kriimsilm, kel on kolm töökohta. Turumajandus ja müük tundus huvitav ja mingil ajal hakkas see võtma üha suuremat ja suuremat osa minu ajast ning huvist. Siis lõpetasin koolis töötamise.

Kuidas Te Balti Tubakasse sattusite?

Minult küsis sealne müügijuht, kas ma oskaksin soovitada mõnda naisterahvast, kes tegeleks restoranide ja baaridega. Ja ma soovitasin iseennast.

Edasi asusite tööle Viru hotelli?

Balti Tubaka ajal läksin õppima Markkinointi Instituuti. See oli Soome õppeasutus, kus oli kaugõppes võimalik õppida turundust ja müüki. Eestis sellist võimalust veel ei olnud. Kui diplomi kätte sain, tulin oma hinnetelehega Viru hotelli ja küsisin, kas mulle ei oleks turundusosakonnas tööd pakkuda. Seda polnud. Aga tegin testid ja tööle ma sain.

Ja pooleteise aasta pärast saite juba majutusjuhiks?

Mulle tehti see ettepanek, ilmselt oli minu töö turundusassistendina olnud pädev.

Kui kandideerisite Sokos Hotel Viru tegevjuhi kohale, kas Teil oli valmis ka varuplaan juhuks, kui Teid ei valita?

Ei olnud. Kandideerida tundus loogiline, kuna olin juba kaks kuud kohusetäitjana töötanud. Ja enne seda olnud juhtide puhkuse ajal nende asendajaks. Ma ei hakka kunagi ette mõtlema, et mis siis kui.

Kas Te olete jõudnud tegevjuhina juba midagi olulist otsustada?

Arvan küll, et minu igapäevane töö on oluline. Visioon, millises suunas ja kuidas Viru peab liikuma, on mul olemas olnud pikemat aega. Nüüd on võimalus seda ka edukalt ellu viia. Olen otsuseid juba teinud ja ka ellu viinud.

Kas visioon erineb varasemast Virust?

Me kuulume kontserni, Sokos Hotel'ite ketti. See, milline on meie kontseptsioon, missugused me oleme tööandjana, see visioon on olnud väga täpne.

Pigem on tegu protsesside ümberkorraldamisega, kuidas asju paremini ja efektiivsemalt teha.

Olete 11 aastat hotellis töötanud. Kuidas suhtute ütlemisse, et viis-kuus aastat on ühes kohas töötamiseks optimaalne aeg?

Selles on tõetera sees. Aga minu ümber on olnud muutused vaata et tihedamalt kui viie-kuue aasta tagant. Turunduse aeg, õppimine majutusjuhiks, siis tuli Sokos. On suur erinevus olla tööl rahvusvahelise keti hotellis või ilma keti toeta hotellis.

Kuna muutused on toimunud, ei ole tekkinud küllastumise tunnet.

Kas Te tunnete, et on arenemisruumi?

On. Arvan, et inimese areng lõpeb tema surmaga. Kindlasti on mul veel palju õppida, mul on selleks praegu suurpärased võimalused.

Kui mõtlete esimesele tööpäevale hotellis, siis mis on sellega võrreldes muutunud?

On olnud palju füüsilisi muutusi - restoranides, baarides, hotellitubades. Viru uueneb kogu aeg. On vahetunud inimesed minu ümber. Tulin ASi Viru Hotell, nüüd me räägime aga ASist Sokotel.

Kas hotellikülastajad on ka kuidagi muutunud?

Hotellikülastaja on samamoodi kasvanud ja arenenud, tema nõudmised on kasvanud. 11 aastat tagasi meil ei olnud nii palju kultuuripakette kui praegu. Palju käib lastega peresid, kellele peame midagi pakkuma.

Mille üle Te Viru hotelli juhina uhke olete?

Oma inimeste üle. Virus töötab väga hea meeskond, oma ala professionaalid. Kui vaadata meie keskastmejuhte, siis usun, et nad on koolitanud inimesi paljudele teistele hotellidele. Viru kogemus on kindlasti hea soovituskiri, ükskõik kuhu inimesed pärast tööle suunduvad.

Milline on Teie juhtimisstiil?

Delegeerin palju vastutust allapoole ja ootan inimestelt iseseisvust ning hakkamasaamist. Ma ei ole juht, kes inimesi käekõrval talutab ja näitab näpuga, kuidas või mida tuleb teha. Hindan oma meeskonda ja arvestan nende soovitustega.

Millised on Teie tugevused?

Pühendumus ja see, et ma armastan oma tööd.

Aga millistest omadustest tahaksite pigem lahti saada?

Olen kiire otsustaja ja kiire tegutseja. Võib-olla olen aeg-ajalt veidi kärsitu.

Anuga tutvusin ajal, mil me mõlemad veel koolis töötasime. Kuna ta oli alles pedast tulnud ja noor ning kena õpetaja, siis mäletan, et lapsed armastasid teda.

Anu on äärmiselt tugeva loogikaga inimene, tal on terav analüütiline mõtlemine, ta on sihikindel, põhjalik, nobe ja töökas, ilma tööta ei ole miski tulnud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt