Tõnis Oja • 27. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Nukrad ajad Baltika aktsionäridele

Baltika teatas äsja, et jätab aktsionäridele sel aastal dividendid maksmata, mis tähendab, et investorid peavad tulu saamiseks ootama paremaid aegu.

Baltika aktsia hind langes eile Tallinna börsil 1,54 protsendi võrra 40,06 kroonile. Nii madal oli moetööstusettevõtte aktsia hind viimati kaks ja pool aastat tagasi, 2005. aasta oktoobris ja paistab, et sellisel kõrgusel on aktsia hind püsinud peamiselt tänu suuromanike ja juhtide, osaühingu BMIG massiivsetele tugiostudele.

Baltika juht Meelis Milder kinnitas eile aripaev.ee-le antud intervjuus, et ettevõtte juhtkond on alates eelmise aasta lõpust ostnud üle poole miljoni aktsia. Tõsi ta on, alates 13. detsembrist, mil BMIG ostis 300 000 Baltika aktsiat, on osaühing ning juhtkonna liikmed isiklikult ostnud kokku 560 000 Baltika aktsiat. Baltika aktsia kauplemise kogumaht on samal perioodil olnud kokku 2,6 miljonit aktsiat, mis tähendab, et juhtkonna ning omanike ostud on moodustanud enam kui viiendiku aktsia kauplemismahust. Milderi põhjendusest võiks välja lugeda, et ostu põhjuseks on atraktiivne aktsia hind. Kaldun arvama, et tegemist oli siiski tugiostuga, sest vastasel korral oleks Baltika aktsia hind olnud palju atraktiivsem. Harju Elektri aktsia hind langes 1,8% pea kolme ja poole aasta madalaimale tasemele 43,03 kroonile. Hiljemalt täna peaks ettevõte avaldama eelmise aasta auditeeritud majandustulemused ning juhatuse ettepaneku aktsionäridele dividendide maksmiseks. Arvestades varasemate aastate dividendide maksmise poliitikat, usun et riigi üks juhtivaid tööstusettevõtteid maksab sel aastal omanikutulu vähemalt kolm krooni aktsia kohta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt