Kadri Bank • 15. aprill 2008
Jaga lugu:

Lätlased kasvatasid Premia käivet 50 protsendi võrra

Käibe kasv tuli firma juhatuse esimehe Kuldar Leisi sõnul peamiselt Lätist, kus mullu sügisel osteti külmtoodete müüja AS FFL. Premia FFLi nime all jätkav firma on turuliider sügavkülmutatud toiduainete müüjana ja teisel kohal jäätiste müüjana. Leedus on Premia käes neljandik turust.

Balbiino turuosa on Lätis veidi üle kümne ja Leedus paar-kolm protsenti. "Me ei näe vajadust ja soovi Leetu rohkem siseneda, sest seal on hinnad madalad ja konkurents tugev," ütles Balbiino juht Riho Niils.

Tema sõnul on Balbiino eelistus Soome ja Rootsi. Eksport mõlemasse riiki on kasvamas. "Rootsis on kasv pikaajalise töö tulemusel lausa kosmiline. Alustasime eksporti sinna eelmisel aastal ja nüüdseks on meil õnnestunud siseneda ka kettide põhisortimenti," rääkis Niils.

Leisi sõnul püüab Premia hoida oma tooteportfelli tasakaalus ning on varasematest aastatest rohkem hakanud tähelepanu pöörama sügavkülmutatud toodetele, eelkõige Maahärra kaubamärgi arendamisele. Jäätisel ja külmkaubal on tema sõnul käibes võrdne osa. "Kuigi suvel kasvab käive kiiremini, pole ilmategur enam niivõrd oluline."

Niils arvas, et kogu toiduainetööstuses kasvas käive eelmisel aastal pigem toorme- ja müügihindade tõusu kui tarbimise tõttu. Ka selleks aastaks ennustas ta nii jäätise- kui ka muul maiustuste turul tarbimise vähenemist.

Premia Grupp on enda väitel 40 protsendiga jäätiseturu liider. Leis toetus toiduaineturgu mõõtva AC Nielseni andmetele, mille põhjal edestas Premia Balbiinot 11 protsendipunkti võrra.

Niils kahtles, kas Premia edumaa on nii suur. "Kui eelmisel aastal avaldati müügimahud, siis oli vahe Premiaga paar protsenti. Oleme nendega ühel pulgal," ütles ta.

Tänavuse esimese kvartali käive oli Balbiinol Eestis 75 miljonit krooni. Niils märkis, et jäätisemüük sujus sel aastal veidi paremini kui 2007. aasta esimeses kvartalis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas