Levada: metalliäri õitseb, kuigi majandus on jahtunud

Ekaterina Taklaja 24. aprill 2008, 00:00

Levada andis intervjuu venekeelsele uudisteportaalile dv.ee.

Kuidas mõjutab keerulisemaks muutunud majandusolukord Teie ettevõtet?

Metalliga kauplemine edeneb väga hästi. Tonnides müüme vähem kui varem, aga kasum kasvab kogu aeg, kuna maailmaturul muutub metall järjest kallimaks, seda on vähe, ja iga uue partii müüme kallimalt kui eelmise. Müüme 115 protsendiga. Praegu teenivad kõik metallikaupmehed, mitte ainult Levadia, head kasumit. Meie äri läheb Venemaal superhästi. Kui aga ka seal peaks probleeme tekkima, suurendame oma müüki Soomes.

Majanduse aeglustumine on meie ellu toonud palju negatiivset. Hea on aga see, et ettevõtteisse, kaasa arvatud Levadiasse, on jäänud alles vaid kvalifitseeritud töötajad.

Millisel kohal on Teie äris kinnisvara?

Kinnisvara on minu jaoks raha teenimise vahend. Levadia kõige tähtsam projekt on kinnistu Olümpia hotelli vastas. Kirjutasite kunagi, et see on magus tükk. Tõepoolest, see on magus ja kallis, kõigi hambad ei hakka sellele peale. Saan seda maatükki hoida. Kinnistu on unikaalne, kuna nii palju vabu ruutmeetreid (umbes 8000 m2 Tallinna kesklinnas - toim) enam kuskil pole.

Millises seisus on Teie kinnisvaraprojektid Koplis ja Lasnamäel?

Saime Kopli 69b kinnistule detailplaneeringu, mis lubab ehitada seitsmekorruselise elumaja. See tuleb ilus maja vaatega merele, kuid ehitus ootab oma aega. Sama olukord on Lasnamäel, ootame ehituseks paremaid aegu.

Kas Teile ei tundu, et majanduse jahenemise aegu võiks paigutada raha mõnda uude ärivaldkonda?

Mind huvitab praegu vaid see, mida olen juba alustanud. Metallikaubandus edeneb tähelepanuväärselt, lihtsalt fantastiline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing