Urve Vilk • 14. mai 2008 • 5 min
Jaga lugu:

Ilu- ja muusikaedendaja

Sinu taga pole direktorit, kes plaanid teeb, oled ise endale kubjas, lisab Ariel Klas.

Kelleks Te lapsena saada tahtsite?

Kolmeaastaselt ma laulsin ning viieaastaselt hakkasin klaveril meloodiaid mängima. Mulle otsiti klaveriõpetaja ja leiti, et olen andekas, peaaegu absoluutse kuulmisega.

Teekond muusikas jätkus, lõpetasin kiituskirjaga lastemuusikakooli, olin muusikakeskkooli kasvandik ning Tallinna Konservatooriumi lõpetaja. Kui naisterahval oleks olnud võimalik olla dirigent, oleksingi tahtnud saada dirigendiks.

Konservatooriumis õppides Te juba ka töötasite?

Töötasin kontsertmeistrina Salme Kultuuripalees ja Raudteelaste klubis. Peale diplomi saamist läksin kontsertmeistrina Tallinna Konservatooriumisse tööle. Aasta peale seda tegi meie perekonnatuttavast soomlane mulle abieluettepaneku ning hakkasin mõlgutama mõtteid Soome ärasõidust.

Kui raske oli Soomes alustada?

Hingeliselt oli raske, maa ja inimesed olid võõrad. Erialaliselt mitte. Soomes polnud tol ajal nii häid klaverimängijaid. Sain kuu aega pärast minemist ooperi kontsertmeistriks, pärast seda kohe klaveriõpetaja koha ning pool aastat hiljem toimus Linnateatris konkurss klaverisaatja ametikohale, millel osales kümneid klaverimängijaid, kellest valiti mind. Eesti klaverikool oli olnud väga tugev.

Millal Te Eestisse tagasi tulite?

Ma pole korralikult tagasi tulnudki. Soomes elavad mu tütred ja seal on meie teine kodu.

Soomes asutasin 1992. aastal kontserdikorraldusliku firma A-Koncert. Kui liitusin Eri Klasiga (Arieli abikaasa - toim), sain ma aru, et temaga elamine tähendab temaga reisimist ning ma ei saa töötada üheski konkreetses paigas. Loobusin teatritööst ja asutasin oma firma, et olla vaba, sest seda tööd saab teha telefoni või arvuti teel ükskõik millises maailma riigis.

1994. aastal asutasin Eestis ME-Biokosmeticu.

Millega A-Koncert tegeleb?

Olen muusikute agent, teen koostööd artistidega, kellele pakun tööd ja sõlmin lepinguid, samuti teen koostööd ooperimajade, kontsertsaalide ja festivalidega.

Aga Teie ülesanded firmas ME-Biokosmetic?

Olen Marja Entrichi Rohelise Liini maaletooja ja ettevõtte juhatuse esinaine. Organiseerin tooteid apteekidesse või looduskauplustesse ning on sadu FIEdena töötavaid konsultante, kelle olen välja koolitanud ning kellega koos korraldame lisaks tööle ka reise ja kokkusaamisi.

Kas Te tegelesite juba Soomes sama kaubamärgi müügiga?

1985. aastal toodi mulle õlid ja kreemid ning küsiti, kas ma soovin oma noorust säilitada. Nii hakkasin neid ise kasutama.

Siis otsustasin, et minust saab selle kaubamärgi esindaja. Pärast teatritööd käisin õhtuti ja vabadel päevadel pankades, kindlustusfirmades ning kodudes kosmeetikat esitlemas, nii et alustasin päris nullist. Hiljem sain Eestis kaubamärgi maaletoomiseks eksklusiivõiguse.

Kuidas Te jõuate juhtida kahte firmat ja lisaks palju reisida?

Mul on lisaks sellele veel kaks kodu ja lapselaps. Kui varem olin suur enda sundija, siis ühel hetkel mõistsin, et tööülesandeid võib ka teistele jagada. Kui kalendrit täidan, siis ma ei koorma oma päevi liialt üle.

Kui suur abiline kalendermärkmik Teile on?

Viimased 16 aastat olen planeerinud ette mitte päevi, vaid aastaid. Eril on kaks aastat ette teada, kus riigis ta millalgi on ja millal koju jõuab. Selle järgi planeerin minagi enda kuid. Ka minu tütred on teinud lauljakarjääri, nii et liigun nende kontsertidel kaasa.

Mis on ettevõtluse juures kõige raskem?

Et peab iga päev looma. Pead ennast ise kasvatama ja korrektsusele ning tegevusele sundima. Sinu taga pole direktorit, kes plaanid teeb, oled ise endale kubjas. Ettevõtjana peab seadma endale iga päev eesmärgid, aga seda on raske teha, hea oleks ka niisama olla.

Et saada heaks ettevõtjaks, peaks minu arvates esmalt olema ise sellel alal kõige pisemas vormis töötaja ja nägema telgitaguseid.

Millistest iseloomujoontest on Teil ettevõtjana kõige rohkem kasu olnud?

Olen olnud truu oma valitud aladele, ehk siis järjepidevusest. Ja mul on hea meel, et minus on särtsu ja energiat, ma ei väsi ega kurda. See on geneetiline panus. Ning tore on noortega koos töötada.

Kuidas Te lõõgastute?

10 aastat tagasi leidsin enda jaoks reiki-teraapia, mis on kosmilise energia vahendamine teistele ja enesele läbi käte.

Arieli edu saladus on, et ta ise usub 101% Marja Entrichi toodetesse. Viis, kui haaravalt ta tooteid puudutavaid loenguid peab ning inimestele nõu annab, on omaette kunst. Kaasasündinud anne.

Nii tutvustas ta kolm aastat tagasi minu palvel mulle looduskosmeetika maailma, kuhu olen tänaseni pidama jäänud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt