Turismiuudised

ÄP 23. mai 2008, 00:00

Nädala eest asus ümberilmareisile Skype'i rändur, kelle eesmärgiks on maailma pikima inimese tehtud tootedemonstratsiooniga näidata, kuidas Skype'i kasutada.

Ränduriks on noor Austraalia kirjanik Rebecca Campbell, kes läbib 33 päevaga 15 riiki, sh Hiina, USA (Alaska), Itaalia ja Eesti.

Kogu reisi jooksul peab rändur olema pidevalt liikvel, ka magamise ajal.

Rännates kasutab Campbell nii palju erinevaid transpordivahendeid kui võimalik: lennuk, rong, auto, kuumaõhupall, koerterakend, purjepaat.

Muljeid jagab ta reaalajas blogis www.skype.com/go/nomad

Euroopa tähtsamate lennufirmade liinilendude sihtkohta jõudmise aegu kajastavast aprillikuu raportist selgub, et täpseim lennufirma oli sel perioodil SAS Norra.

Neil maandus lennugraafiku järgselt 15 minuti täpsusega üle 91 protsendi liinilendudest. Ryanair paikneb näiteks 34. positsioonil, sest nende lendudest jõudis sihtkohta 15minutilise täpsusega 71 protsenti.

Nõrk on ka British Airwaysi statistika, uuringus osalenud 47 lennufirmast on BA 42. kohal, kuna vaid 58 protsenti lendudest maandus plaanijärgselt.

Raporti koostas USA ettevõte Flight Stats.

RMK avas eelmisel nädalal 13 teabepunkti, kust on võimalik saada asja- ja ajakohast nõu, samuti trükiseid loodusradade ning puhke- ja loodusobjektide kohta riigimetsas. Teabepunktid on avatud 15. septembrini kell 10-18.

Teabepunktid asuvad enamasti looduskeskustega samas majas. RMK teabepunktid on avatud juba kuuendat aastat järjest.

RMK on riigimetsa rajanud 720 km liikumisradasid, 42 telkimisala ja 499 lõkkekohta. Peatuda saab 24 metsamajas või metsaonnis. RMK pakub loodushariduslikku tegevust 12 looduskeskuses ja Sagadi looduskoolis. Sellest suvest kuulub RMK alla ka Elistvere loomapark.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing