Christel Karits • 5. juuni 2008 • 3 min
Jaga lugu:

3 suurt kolme päevaga

Bob Dylani aura pole jõudnud veel Saku Suurhallist hajuda, kui lava haaravad enda kätte järgmised kolm suurt ja seda kolmel päeval järjest.

Korraldaja BDG paneb Eesti publiku võimed proovile, pileteid jagub hetkel veel nii Massive Attacki, Lenny Kravitzi kui ka Def Leppardi kontserdile.

Esmaspäeval, 9. juunil, esineb Tallinnas esimest korda Briti kultusbänd Massive Attack. Kontsert Saku Suurhallis on ainus show Baltimaades ja on bändile ühtlasi ka esimeseks etteasteks Euroopa turneel, millele Massive Attack suundub uue stuudioalbumi väljaandmise eel. Tallinna kontsert toimub ka festivaliks Meltdown ettevalmistuse raames - Massive Attack valiti tänavu selle Londoni erakordse üheksapäevase muusika- ja kunstisündmuse kuraatoriks.

Massive Attack on see bänd, kes pani aluse nn Bristoli firmasaundile ehk uuele muusikastiilile trip hop'ile - sügavale ja õhulisele elektroonilisele segule džässist, hiphopist, rokist ja soulist.

Oma karjääri jooksul on Massive Attack teinud aktiivselt koostööd paljude kuulsate muusikutega. Bändi lood on kõlanud teleshowdes, seriaalides ja filmides, nagu "The Matrix" ja "Prison Break".

BDG booking-mänedžeri Helen Sildna sõnul on Massive Attack bänd, kelle panust on võimatu alahinnata. "80ndate lõpust alates on nad alati midagi täiesti uut teinud: kasvades välja Bristoli klubi-scene'st, on neist tänaseks saanud poliitiliselt aktiivne, tugeva sõnumi ja ideoloogiaga kompromissitu koosseis, " ütleb ta.

10. juunil vallutab suurhalli lava Ameerika rokklaulja, helilooja, multiinstrumentalist, produtsent ja neljakordne Grammy auhinna võitja Lenny Kravitz.

Kravitz esitleb oma uut albumit "It Is Time For A Love Revolution" ja esitab ka oma parimaid palasid, mida kriitikud nimetavad "unikaalseks seguks rokist, funky'st, reggae'st, džässist, folgist, soulist ja ballaadidest".

Uus album "It Is Time For A Love Revolution" näitas kõige edukamat debüüti edetabelites laulja kahekümneaastase karjääri jooksul.

Kravitzi viimase nelja aasta esimene stuudioalbum maandus esikohale Jaapanis, Argentinas ja Šveitsis ning jõudis viie parima hulka USAs, Kanadas, Saksamaal, Prantsusmaal, Austrias, Hollandis ja Itaalias.

Mainekas ajakiri Rolling Stone nimetas selle kuu alguses ilmunud Kravitzi plaati tema parimaks loominguks.

Lenny Kravitzi erikülaliseks on Briti indie-roki kultusbänd Spiritualized, kes jõuab Tallinna kaks nädalat pärast oma uue ja kaua oodatud albumi ilmumist. Erikülalise valiku Tallinna kontserdile tegi Kravitz ise.

Kolmest viimasena ehk 11. juunil Saku Suurhallis üles astuval Briti rokkmuusika legendil Def Leppardil on kavas rõõmustada publikut oma parimate hittidega. Rokikuulsuste allee liikmed jõuavad oma 30aastase karjääri jooksul Eestisse esimest korda.

Ametlikult on Def Leppardi maailmaturnee pühendatud uue albumi tulekule, mis on viimase kuue aasta jooksul bändi esimene stuudioplaat. "Songs From The Sparkle Lounge" nägi ilmavalgust 28. aprillil ja muusikute enda sõnul on nad tulemusega igati rahul.

Uued lood on kirjutatud kuulsa albumi "Hysteria" stiilis ja on produtseeritud albumi "High 'N' Dry" vaimus".

Siiski eelistavad muusikud turneel mängida Def Leppardi tuntumaid hitte. "Uuelt albumilt teeme Tallinnas kõigest paar lugu," ütleb laulja Joe Elliott. "Ülejäänud kava osa on hitid, hitid ja veel kord hitid. Teame, mida ootavad meilt fännid Eestis ja me ei anna neile põhjust pettuda."

Def Leppardi kavatsusi kinnitavad ka juba toimunud kontserdid, kus bänd esitas hitte peaaegu kõikidelt oma albumitelt - sealhulgas "Mirror, Mirror" (1981), "Rock Of Ages" ja "Photograph" (1983), "Animal", "Love Bites", "Armageddon It", "Pour Some Sugar On Me" (1987) ja "Lets Get Rocked" (1992).

Sheffieldis 1977. aastal asutatud ansambel Def Leppard on üks edukamaid bände rokkmuusika ajaloos. The Beatlesi, Led Zeppelini, Pink Floydi ja Van Haleni kõrval mahub Def Leppard viie rokkansambli hulka, kelle kahe stuudioalbumi müüginumbrid on ületanud 10 miljonit koopiat.

Eelmise aasta Ameerika turnee raames toimunud 50 kontserti olid välja müüdud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt