Tarvo Vaarmets • 8. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Ja kui börs kukubki edasi - mis siis?

Tasapisi lähevad jutud odavatest Tallinna börsi aktsiatest aina valjemaks. Arco Vara projektide turuväärtus on üle kahe korra kõrgem kui ettevõtte turuhind. Lisaks moodustab poole aktsia väärtusest puhas raha. Kõlab ju tõesti uskumatult hästi? Räägitakse ka Merko aktsiast kui ülemüüdust. Norma aktsia hinnast moodustab samuti pool raha. Ja ikkagi keegi ei osta. Sest kardetakse, et läheb veel hullemaks. Ja ehk lähebki, aga mis siis? Kui tead, mida teed.

Mulle meeldib näiteks Olympic EG. Mulle meeldib, et nad võtsid 15 miljonit eurot laenu. Laienemiseks Rumeenias ja Slovakkias. See muudab bilansi struktuuri minu jaoks meeldivamaks. See näitab, et ambitsioonide täitmiseks ka tegutsetakse. Ja mulle meeldib isegi see, et kasiinoettevõte näitas esimeses kvartalis - näitab ehk ka teises -oodatust nõrgemaid tulemusi. See tähendab aktsia hinnale lisasurvet, kuid ei muuda suurt pilti. Ja kuigi juba oman kasiinoaktsiaid, meeldib mulle, et Olympicu aktsia selle peale kukub - ma saan jupi kaupa odavamalt juurde osta. Ma ei suuda tabada põhja, aga ma suudan oma keskmise soetushinna viia piisavalt madalaks. Ma võin lühiajaliselt koos Olympicuga taluda keerulisi aegu, aga ma usun, et pikaajaliselt saame ka koos rõõmustada.

Reedesel börsipäeval vedas indeksi väikesesse tõusu 2,55% kerkinud Eesti Telekomi aktsia. Olympic EG aktsia seekord aga kahjuks ei kukkunudki.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt