Monteeritav aiamaja teeb igaühest ehitaja

Ketlin Priilinn 18. juuni 2008, 00:00

"Kõik need majad on sama põhimõttega - lauad tuleb lihtsalt omavahel kokku panna," seletab K-Rautakesko ASi turundusjuht Annika Oja. Vaja on üksnes natuke osavust ja jõudu, elektri- ning akutrelli, haamrit ja aega. Põhiline töö koosnebki ju seinalaudade üksteise peale ladumisest.

Erineva suuruse ja välimusega majakesi saab kasutada aiatarvete panipaigana, jahedatel õhtutel aias istumiseks või lihtsalt laste mängumajadena. Tegemist on valdavalt ruudukujulise põhiplaaniga majakestega, mille mõõdud on 250x200, 300x300, 340x340 sentimeetrit.

Pool- või täispunnlaudadest seintega majadele saab tellida ka varikatuse ning terrassi. Seega ei tohiks selliste moodustiste kokkupanek kellelegi suurt üle jõu käia.

Devest ASi Laagri Ehitusmarketi turundusdirektori Kirke Kirsme sõnul on aiamajad tehtud naturaalsest kuusepuidust ja on kliendi jaoks täiskomplektsed. Katus on kaetud ruberoidiga, põrand, aknad ja uksed puust. Lisaks on pakendis on kaasas kõik vajalikud montaaživahendid, samuti paigaldusjuhend.

Kõige väiksem müüdav aiamaja on Kirsme sõnul 3,8 m2 põhjapindalaga ja seina paksusega 19 millimeetrit. Selline majake on eelkõige mõeldud kasutamiseks aiakuurina.

Keskmise suurusega aiamajad on umbes 5-12 m2 ning seina paksusega 28 millimeetrit. Niisuguse suurusega majakestele saab juurde tellida ka terrassi koos varikatusega, aknaluugid, aknasirmid ja lillekastid.

Aiapidude armastajatele soovitab Kirsme terrassmaja, mille väiksema hooneosaga liituv varikatusega terrass mahutab päris suure seltskonna.

Suurimatel, põhjapindalaga 18-23 m2, on eraldi magamistuba, suur tuba ja panipaik. Suuruselt kohati juba omavalitsuse kirjalikku nõusolekut eeldavale hoone saab tellida ka koos magamislavatsiga.

Kirsme sõnul saab aiamaja kliendile koju saata ka poetranspordiga. Kui transpordihinna vormib sihtkoht, siis paigalduse maksumuse majatüüp.

Valdavalt on enamik maju ehituspoodidest kohe kättesaadavad. Tellitavate variantide puhul on tarneaeg tema kinnitusel umbes üks nädal.

Järva Invest OÜ juhataja Jaan Põldsepp ütleb, et neil on pakkuda erinevat tüüpi aiamaju. Kõik need on valmis elementidest majad, mida on väga lihtne kokku panna. "Seinad pannakse lihtsalt kruvidega kokku, katus peale ning ongi valmis," osutab temagi aiamaja igaühele paigaldamise jõukohasusele.

Lisaks nelinurkse põhiplaaniga aiamajadele on Põldsepa sõnul saadaval ka viisnurkne variant, mille mõneti pretensioonitum kuju võimaldab asukohta krundil vabamalt valida.

Mateki toodang ehk soojustatud puitkarkassmajad ning laudadest või õhukesest prussist freesitud nii-öelda aiamajad ei ole omavahel konkureerivad tooted.

Aiamajad on standardne ning suhteliselt odav toode, mida kasutatakse üldjuhul abipinnana - näiteks kuuri, laste mängumaja, suvise külalistemaja või muuna. Püsivaks elamiseks või sügisesteks-talvisteks olemisteks need majad ikkagi ei sobi, kuna nende konstruktsioonis puudub soojustuskiht.

Seega on ehituspoodides pakutavad tooted eelkõige suvised aiamajad.

Aiamajade tootjaid on Eestis palju ning mahud suured, järelikult on toote järele nõudlus täiesti olemas.

Samas aga valdav osa Eestis toodetud aiamajadest eksporditakse ning müüakse Lääne- ja Põhja-Euroopa tööriista- ning internetimarketites.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:36

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing