Kindel siht - Leigo

Christel Karits 08. august 2008, 00:00

Publiku ees on oma žanris kindlasti Eesti parimad Vaiko Eplik ja Eliit, Edvig Hanson, Sofia Rubina ja Chalice.

Täna õhtul on võimalus näha ja kuulda geniaalset Soome muusikut, kunstnikku ja artisti Jimi Tenorit.

Tenori muusikalised juured asuvad eksperimentaalses rock-muusikas, kuid viimase 20 aasta jooksul on ta pärast pikki rännakuid elektroonilise muusika ning kohati isegi tehno-maastikel leidnud oma koha interpreteerides 60ndate ja 70ndate džässi ja afrobiiti. Leigole saabub Tenor oma viimaste aegade lavabändiga Kabu Kabu.

Segades afrobiidi traditsionaalseid vorme tänapäeva žanritega, nagu hiphop, reggae, dancehall, soul ja funk, on KabuKabu kulgemas järjest suuremate massideni.

Fääri saartelt pärit Evior tuleb Leigo järvelavale koos Tallinna Kammerorkestriga.

Juba väga noorena oma kodusaarel ning seejärel Islandil lauldes inimeste südameid võlunud Eivoris on peidus see looduslähedane, salapärane soojus ja sära, mis muudab tema muusika ja sõnumi universaalseks - olgu selleks siis Fääri saarte muistendballaad, džässiklassika või originaallooming.

8. augusti keskööl on Leigol võimalik tutvust teha Chalice'i ahjusooja loominguga, kuilaulja esitleb oma värsket heliplaati.

Laupäeval on välisesinejatest publiku ees Islandi elektroonilise indie-muusika kollektiiv MuM, mis kahtlemata kuulub väikese Islandi riigi suurimate muusika ekspordiartiklite hulka koos selliste nimedega nagu Björk ja Sigur Ros.

Festival kulmineerub Villu Veski Life live-kontserdiga, kui esmakordselt saavad laval kokku Eesti parima džässmuusiku Villu Veski iLife'i projekti muusikud.

"See saab olema tõesti erakordne projekt, milles osalevad muusikud pole reaalselt kunagi koos samal laval viibinud, ometi on nad andnud välja väga mõnusa muusikaalbumi, mille põhjal kuulutati Villu Veski käesoleval aastal Eesti parimaks džässmuusikuks," avab festivali pressiesindaja Priit Pruul. "Võib öelda, et Leigol saab toimuma selle esmakordne live-ettekanne, kus Villule lisaks on laval Sofia Rubina, Eivor, Federico Casagrande, Denis Paskevich, Jukka Eskola ja Mamba. Keelpillidel on Tallinna Kammerorkester.

Kogu muusikalist show'd saadab ka suurepärane videoproduktsioon, kus näeb mõnusalt kokkupandud pilti maailmast Villu reiside ja silmade kaudu."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing