Romet Kreek • 10. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Vajumine Talllinna börsil jätkus

Eilsel valdavalt langeva alatooniga börsipäeval Tallinnas koondus tegevus käibe poolest kahe ettevõtte aktsiale.

Eesti Telekomi aktsia taandus 2 protsenti, 106,55 kroonile ehk 6,81 eurole. Aktsiaga tehti 13 tehingut, käive oli 8,8 miljonit krooni.

Veidi üle 7 miljoni krooni tuli Olympic EG aktsia käivet. Kasiinoketi aktsia hind langes 3,7 protsenti, 28,63 kroonile ehk 1,83 eurole. Ekspress Grupi aktsia langes 2,9 miljoni kroonise käibega 5,3 protsenti, 36,14 kroonile ehk 2,31 eurole. Muud aktsiad miljonikroonist käibekünnist ei ületanud.

Tõusid marginaalse käibega Harju Elektri, Järvevana, Merko Ehituse ja Saku Õlletehase aktsia.

Huvitav, et järjepidevalt toimub tehinguid börsilt lahkuva Saku Õlletehase aktsiaga. Eelmise börsikrahhi aegu kümne aasta taguses ajas paistis just selle ettevõtte aktsia silma erilise stabiilsusega. Ka varem liikus õllepruulija aktsia pigem kupongvõlakirja kombel, kukkudes järsku suure dividendimakse aegu ja siis tiksudes vaikselt üles järjekordse dividendimakseni.

Seekordse börsi kukkumise aegu Saku Õlletehase aktsia käsi sama hästi ei käinud. Suur roll selles on alkoholimüügipiirangutest tingitud tagasilöökidel majandustulemustele. Mis päev börsil Saku Õlletehase aktsiale viimaseks jääb, ei ole veel teada. Loodetavasti ei osteta ära TeliaSonerat, mis võiks põhjustada Eesti Telekomi börsilt lahkumise.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt