Christel Karits • 11. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Film on parem kui jalgpall

Pärast kolmapäevaõhtust jalgpallikohtumist, mis lõppes katastroofiliselt 0:7, oli rõõm tõdeda, et vastukaaluks meie vutiässadele läheb Eesti filmil hästi.

Lisaks kahele selle nädala suursündmusele - Tõnis Lepiku ja Riina Valmseni dokumentaalfilmi "Surmaretk" esilinastusele ja Rene Vilbre kauaoodatud mängufilmi "Mina olin siin" ekraanile jõudmisele - leidsin oma postkastist uudise, et Mait Laasi dokumentaalfilm "Aja meistrid" võitis 7. septembrini Itaalias toimunud festivalil Asolo ArtFilm auhinna parima eluloofilmi eest.

"Aja meistrid" on animatsiooni elementidega dokumentaalfilm filmirežissööridest ja Nukufilmi stuudio rajajatest Elbert Tuganovist ja Hein Parsist. Tegu on Mait Laasi debüüdiga dokumentaalfilmi režissöörina.

Asolo filmifestivali eesmärk on tutvustada eelkõige kunstiteemalisi filme, mis tavaliselt vaatajateni eriti ei jõua.

Täna laiema publiku ette jõudev "Mina olin siin" alustas tegelikult juba paari kuu eest Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil võistlusprogrammis "East of the West".

Juba pääs sellele festivalile on suur tunnustus, kuna Karlovy Vary on üks suurimaid festivale maailmas ja kuulub nn A-klassi filmifestivalide hulka.

Loodetavasti jätkab suuresti sama meeskonna ekraanile toodud lugu "Mina olin siin" palju laineid löönud "Klassi" edurivi.

Kõik eeldused selleks on olemas.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt