Mariliis Pinn • 15. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tallink nõustus riikliku lepitaja ettepanekutega palgatõusuks

"Seda on hea meel teada," kommenteeris Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu esimees Kaia Vask uudist, et Tallink on lepitaja ettepanekuga Henn Pärna kompromissettepanekuga nõus.

"Saatsime mõned täiendused, tekstilised parandused ja mõne ametikohaga seonduvad parandused," seletas Vask. "Näiteks masinistide ametikohti puudutav, sest neist on alati puudus ja palgad peavad väga konkurentsivõimelised olema." Ta lisas, et üldjoontes on pakutud ettepanek neile meeltmööda.

"Need on väga tõsised küsimused," kommenteeris Pärn ametühingute täiendusi. Siiski ei saanud ta nende sisu täpsustada. "Kindel on üks, et neljapäeval ma mingi otsuse teen. Raske öelda, millise. Aga veel on aega. Kui leping sõlmitakse, oleks see suur saavutus, kuid tundub, et keeratakse vinti üle. Elame-näeme," lisas ta.

Riiklik lepitaja pani ette tõsta Tallinki töötajate palku tänavu 1. septembrist 25 protsendi võrra võrreldes eelmise aasta sama ajaga, järgmisel aastal 9 protsendi võrra ning 2010. aastal 6 protsendi võrra.

"Loomulikult tähendab see suurt vastutust, et niivõrd kiiresti kasvavate tööjõukulude taustal palgatõusulubadus ka täidetud saaks. Loodame, et töötajate kasvav töömotivatsioon suurendab ühtlasi ka meie klientide rahulolu. Seega võidavad sellest otsusest kõik osapooled," märkis Tallink Grupi juhatuse esimees Andres Hunt.

"Kolmeaastane ehk pikemalt tööjõukulu ette planeeriv lepe võimaldab meil rakendada ka pikaajaliste töötajate täiendavaks väärtustamiseks mõeldud staažitasusid," lisas Hunt, kelle hinnangul on riikliku lepitaja pakutud palgatõusuprotsendid praeguses keskkonnas erakordselt kõrged, kuid ettevõte on nõus minema kompromissile, tagamaks häid palgatingimusi ning toimuvat töökeskkonda.

Riikliku lepitaja 10. septembril Tallinkile ja ametiühingule üle antud kompromissettepanek sisaldas lisaks palgaleppele ka staažitasude süsteemi, millega hakkavad üle nelja-aastase tööstaažiga töötajad saama 5protsendilist ning üle üheksa-aastase tööstaažiga töötajad 10protsendilist palgalisa.

Tallink tõstis septembris Eesti lipu all sõitvate laevade laevapere liikmete põhipalka 15 protsenti. Eesti lipu all sõitvate laevade laevapereliikmetest madalaim, kajutiteenijate põhipalk tõusis septembris üle 9000 krooni. Läbirääkimised jätkuvad neljapäeval, lõplik kokkulepe pole veel sündinud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt