Anne Oja • 16. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kitmani poolaasta müük kasvas 39%

Kitmani juhi Ilo Rannu sõnul on nad turu pärast pidanud võitlema sakslaste, rootslaste, soomlaste ja itaallastega. Mullu sama aja käive oli 52,8 miljonit krooni ning 12 kuu müük ligi 110 miljonit krooni.

"Praegu ei kvalifitseeri Kitman end metalliettevõtjaks, vaid kaubanduskeskkondade arendajaks, mistõttu on ka loogiline arenemine kaubandusliku külmatehnika turule," kommenteeris Kitmani juht firma edusamme. "Kohalikku konkurenti meil pole."

Rannu sõnul on Eesti turul ruumi 60 miljoni kroonisele kaubandusmööbli käibele aastas, mistõttu märkimisväärne osa ettevõtte käibest tuleb ekspordist. Eesti kaubandusliku külmtehnika turg ulatub ligikaudu 150 miljoni kroonini aastas. Majanduslangus kaubandusmööbli turgu ilmselt palju ei mõjuta.

"Kaubandus kinnisvarast väga ei sõltu, pigem raha hinnast. Poes käivad inimesed ikka ja kaubanduskeskusi ongi praegu odavam ehitada," ütles Rannu. Ehkki Lätis on Rannu sõnul praegu täielik vaikus ja ainult kaubandushiiud julgevad midagi ette võtta, on Eestis tuleval aastal oodata mitme poe ümberehitusi.

Rannu näeb ka kasvu kaubandusliku külmtehnika vallas. "Esimesed tööd on edukalt tehtud, eesmärk on tõusta külmtehnika käibelt Eesti kolme juhtiva tegija sekka juba aasta lõpuks," rääkis Rannu.

Torutöötlemise mahu kahekordistamiseks investeeris Kitman suvel peamiselt omavahenditest 14 miljonit krooni torulaseri soetamiseks.

Kitman kuulub Jüri Käo juhitavale valdusfirmale NG Investeeringud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt