ÄP fototoimetus • 24. september 2008
Jaga lugu:

25% ettevõtteid peab aruande uuesti esitama

Justiitsministeeriumi Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Vali sõnul ei ole paljud ettevõtjad seadusemuudatustega veel kursis.

"Selle aasta 1. jaanuaril jõustus seadusmuudatus, mille järgi peab ettevõtja näitama esitatavas majandusaasta aruandes kuni kümme tegevusala vastavuses Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatoriga EMTAK 2008," märkis Vali.

"Aasta algusest kehtib tegevusalade klassifikaatori uus versioon EMTAK 2008. Valesti või puudulikult aruandes välja toodud tegevusalade tõttu peab kõikidest majandusaasta aruande esitajatest kordusaruande esitama ligikaudu 25%, sest ettevõtjad ei järginud seadusest tulenevat nõuet," selgitas Vali.

Vali sõnul saab alates tulevast nädalast iga ettevõtja esitada oma majandusaasta aruande uuesti e-äriregistri ettevõtjaportaalis.

"Lihtne soovitus oleks kontrollida, kas aruandes on tegevusala õigesti märgitud ja vajadusel küsida nõu EMTAKi infotelefonilt," selgitas Vali.

Vali sõnul peaks ettevõtja, kes on saanud kohtult hoiatuse majandusaasta aruande mittesobivuse kohta, oma aruande hoolikalt üle vaatama ja määrama ära ka oma tegevusalad.

"Majandusaasta aruande müügitulu jaotuses peab ettevõtja kirjeldama kuni kümme tegevusala, millega eelneval majandusaastal on tegeletud," sõnas Vali.

Tegevusalade kirjeldamisel võib kasutada EMTAK 2008 klassifikaatorit, millega saab lähemalt tutvuda www.rik.ee/emtak lehel.

Tegevusalakirjeldus peab olema võimalikult täpne: eraldi tuleb välja tuua toode ja sellega seotud tegevus.

Autor: ÄP

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt