ÄP fototoimetus • 21. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Dilemma soovitab

Kui sa seda veel pole teinud, siis praegu on paras aeg minna tutvuma mais avatud uue Rakvere veekeskusega. Tõmbenumbriks on Eesti uhkeim lainebassein koos seda ümbritseva vastuvooluringiga. Erinevalt nädalavahetustel enamasti ülerahvastatud Tallinna ja Tartu veekeskustest, on Rakveres esialgu veel puhas, vaikne ja rahulik. Veemaailma juurde kuulub ka eraldi suur saunakeskus.

Spaarõõmudele lisaks leiab uuest Aqva Hotelist ka käte- ja jalahoolitsusi pakkuva Alessandro Spa ja Lanza Hairi juuksespaa. Laia valikut hoolitsusi pakub Emeraude Spa (fotol), sealhulgas mitmeid eksootilisi idamaiseid hoolitsusi. Süüa saab ka, kui koos lastega, siis Arabella pannakoogi- ja pitsakohvikus, kui üksi või kahekesi, siis restoranis Mezzo vaatega basseinidele. Aga võib vabalt ka vastupidi.

Tallinna vanalinnas Vana-Viru tänaval on avatud uus restoran-lounge Museum. Nimest hoolimata pakutakse seal värskeid toite, Euroopa kulinaaria sekka ka Jaapani köögi parimaid palu. Neljapäevast laupäevani valivad muusikat DJd nii meilt kui ka mujalt. Pearoogade hinnavahemik on 130-290 kr.

Veel üks uus restoran on uksed avanud samuti vanalinnas. Korsaari mereröövlistiilis kujundus võiks peibutada lastega külastajaid, hinnatase soosib pigem ärilõunaid -

enamik pearoogi 300-400 kr. Kolm erinevat kuuekäigulist degustatsioonimenüüd, 800-1000 kr. Eksootilisima tõmbenumbrina leiab menüüst krokodillifilee.

Korsaar peidab end õllesõprade meka Beerhouse'i keldris ja sinna pääseb õllerestorani fuajeesse ehitatud laeva kaudu.

Oktoobri lõpus avab Tallinnas Pärnu mnt 139c uksed uus spordiklubi Sparta. Uude spordiklubisse mahuvad jõusaal, kolm rühmatreeningute saali ja neli pallimänguväljakut. Palliväljakud ongi Sparta nißß, sest teised spordiklubid on enamasti keskendunud rühmatreeningutele ja pallimängusaale sisehooajaks napib.

Klubi jõusaali on sisustanud Ott Kiivikas, peatreenerina asub seal tööle praegu tähtede tantsusaates kuulsust koguv kulturist Argo Ader. Tuntumatest rühmatreeneritest võib mainida Kaja Tuisku ja Riina Suhhotskajat.

Tallinnas Väike-Karja tänaval avati Timusk Pilatese stuudio, mille eesmärk on kasvada rahvusvaheliseks pilatese treening- ja koolituskeskuseks. Stuudio omanik ja juht Britt Kalbus on Eestis ainus treener, kes on kvalifikatsiooni omandanud New Yorgis meetodi looja Joseph Pilatese otsese õpilase Romana Kryzanowska stuudios. Pilatese tehnika on Eestis küll väga populaarne, kuid seda peetakse rohkem naiste lõdvestustehnikaks. Kalbuse soov on teadvustada rohkem seda tehnikat kui taastusravivõimlemist, teiselt poolt kui tugevat jõutreeningut just meestele.

Novembri esimest nädalat ilmestab Tallinn Fashion Week, mida korraldab Eesti Moedisaini Liit. Moenädalal saab Rotermanni kvartali uues ja vanas jahulaos näha Aldo Järvsoo moenäitust rahvusliku kõrgmoe teemadel ning moekunstnik Ülle Suurhans-Pohjanheimo kollektsiooni. Oma loominguga astuvad publiku ette mitmed teisedki moekunstnikud.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt