ÄP fototoimetus • 2. november 2008 kell 22:00

Tallinki kasum langes suvel enam kui 50%

LHV analüütik Sten Pisang ütles, et nad ootasid nafta hinna languse mõju kiiremat avaldumist ja seega ka Tallinkilt paremat kasumit.

"Tallinki tulemused vastasid käibe osas ootustele, kuid kasumlikkuse poolest jäädi alla," selgitas Pisang.

"Kui neljanda kvartali 3,7 miljardi kroonini ulatunud tulud (aastane kasv 4,5 protsenti) ületasid meie ootusi ainult 3,5 protsendi võrra, siis kõrgemad kulud tõid kaasa oodatust veerandi jagu väiksema kasumi," ütles Pisang.

Tema sõnul jäi neljanda kvartali 461 miljoni krooni suurune kasum prognoosidele 26,7 protsendi võrra alla.

"Oodatust väiksemat kasumit võib ühest küljest põhjendada sellega, et ootasime nafta hinna järsu kukkumise avaldumist kiiremini. Teisalt avaldasid kasumlikkusele survet ka kõrged intressimäärad ning probleemid uue broneerimissüsteemi kasutuselevõtuga," kommenteeris Pisang Tallinki tulemusi.

Kontserni käive kasvas aastaga enim Rootsi-Läti liinil ja ka Soome-Eesti liinil, kus peamiseks kasvumootoriks on olnud uus Tallink Shuttle'i teenus, selgitas Tallink Grupi finantsdirektor Janek Stalmeister börsile saadetud teates. Vastupidiselt olid tema hinnangul oodatust nõrgemad tulemused Soome-Saksa ja Soome-Rootsi liinidel.

Tallink loodab endale saada Tallinna-Helsingi liinil tegevuse lõpetanud kahe kiirlaevaoperaatori kliendid, ligi miljon reisijat aastas.

"Eeldame, et suure tõenäosusega nad ei naase," nentis Stalmeister laevafirmade kohta.

Lõppenud majandusaasta tulemust mõjutasid suurenenud kütusehinnad ja intressimäärad. 2007/2008. majandusaasta jooksul kasvas kontserni kütusekulu võrreldes eelneva majandusaastaga ligi 700 miljoni krooni võrra, seisis börsiteates.

Ka kütuse hind on muutunud Tallinkile kasulikus suunas. Suve keskel kõrgele kerkinud hind on nüüd ligilähedane 2006. ja 2007. aasta tasemega.

"Otsustasime kasutada praegust situatsiooni, et osaliselt fikseerida kütuse hind 2009. aastaks," teatas Tallink börsile.

Autor: ÄP

Hetkel kuum