Tõnis Oja • 11. november 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinna Vee aktsiate imelised seiklused

Tallinna Vee aktsiate eilsed käibed ja hinnaliikumised näitavad, milliseid imelisi seiklusi võivad ettevõtete turuväärtused teha tingimustes, kus likviidsus börsil on väike, ning juhul, kui suurem välisinvestor soovib väärtpaberit osta või müüa.

Börsipäev algas rahulikult. 50 minutit pärast kauplemise algust sooritati tehing 500 Tallinna Vee aktsiaga. Hinnaks oli eelmise päeva sulgemishind ehk 151,77 krooni. Kümme minutit hiljem sooritati sama hinnaga plokktehing, millega vahetas omanikku 700 000 aktsiat. See moodustab 3,5 protsenti ettevõtte aktsiatest ning andis aktsia käibeks 106,2 miljonit krooni.

Paarkümmend minutit hiljem sooritati viis tehingut kogustega 52 kuni 180 aktsiat, mis kukutasid aktsia hinna kuni 14 protsenti 130,18 kroonini. Seejärel tõstsid paar mõnekümne aktsia suurused tehingud hinna taas üle 150 krooni taseme. Tallinna Vee aktsia sulgemishinnaks kujunes 150,99 krooni, mis tegi hinnalanguseks 0,52 protsenti.

Samasuguseid imelisi hinnaliikumisi toimus eile ka teiste aktsiatega. Eesti Telekomi aktsia päev algas kahe aktsia ostmisega (väärtusega 160 krooni), mis kergitas aktsia hinda kaks protsenti. See tõstis aga ettevõtte turuväärtust koguni 300 miljoni krooni võrra. Investorite rõõm jäi siiski üürikeseks. Päeva lõpuks langes aktsia hind kolm protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt