Endise linnajuhi vara sundmüügis

Kadri Jakobson 02. detsember 2008, 00:00

Juba selle aasta suvest müüvad pankrotihaldurid endise Kohtla-Järve aselinnapea Benno-Mihkel Valdi firmale kuuluvaid kinnistuid, kuid ostjaid pole. Kohtutäitur müüb ka Valdi nimel olevat korterit Tallinnas Liivaoja tänaval, korteri alghind on 1,71 miljonit krooni.

Suvest saadik on mitmel kordusenampakkumisel olnud müügil Valdile kuuluva firma Hartes Vara 7hektariline kinnistu Saaremaal Kaarma vallas Upa külas.

Pankrotihaldur Kalev Mägi ütles, et kui alguses oli hind 6,2 miljonit krooni, on see praeguseks langenud 1,5 miljoni kroonini. Ostjaid aga pole. Kinnistule on seatud 4,6 miljoni kroonine hüpoteek SEB Panga kasuks.

"Kinnisvaraga on nii, nagu on - üldse kaubaks ei lähe. Ei oska öelda, mis saab. Eks see sõltub hüpoteegipidaja otsusest," kommenteeris ta. Ainus idee on Mägi sõnul jaotada kinnistu eraldi elamumaadeks ja neid eraldi müüa.

Ka teise Valdi osalusega firma Westline Trade'i kinnisvara on kohtutäitur sundmüüki pannud. Tegemist on kolme elamumaaga Harjumaal Järsi külas.

Kahe kinnistu hüpoteegiks on seatud SEB Panga kasuks ligi 4,2 miljonit krooni, kolmandal kinnistul on 475 000kroonine hüpoteek kinnistu endise omaniku Helve Korbe kasuks.

Korbe tunnistas, et tõenäoliselt on tema oma rahast ilma, sest esmajoones rahuldatakse nõuded pankade vastu. Korbe ütles, et tema müüs oma maa Valdile, kuid viimane jäi talle selle eest võlgu. Kahekorruselisi kortermaju ei jõudnud Vald aga karbist kaugemale ehitada, sest enne tuli kinnisvarakrahh.

Lisaks sellele, et Valdi firmad on pangale võlgu, on ka tema firmadel üleval maksuvõlad.

Eilsel telefonivestlusel kommenteeris Vald, et tema osalusega ettevõte Westline Trade pole pankrotis, vaid käib firmale kuuluva kinnisvara hüpoteekide realiseerimine.

Vald valiti Kohtla-Järve aselinnapeaks 2003. aastal, kuid ametis sai ta olla vaevalt kümme kuud. Mehe tööga poldud rahul ning talle esitati umbusaldusavaldus.

Valdile heideti toona ette, et kuigi talle on koos kompensatsioonide ja hüvitistega makstud ligikaudu 200 000 krooni, käib ta tööl ebaregulaarselt, mis on kutsunud esile teiste linnaametnike pahameele.

Kohtla-Järve linnavolikogu liige Voldemar Lehter meenutas, et üheksa kuud ametis olnud Vald ei saanud oma tööga hakkama, mistõttu esitati talle umbusaldusavaldus ja ta lahkus. "Tal olid siin rohkem ärihuvid ja eesmärgid.

Küsimusele, kas Valdil oli töömoraali ja kas ta sai tööga hakkama, vastas Lehter, et natukene töömoraali tal siiski oli. "Tööga hakkama ta loomulikult ei saanud," lisas Lehter. "Võõras inimene võõras linnas. Üheksa kuuga oleks pidanud ikka jalad alla saama."

Vald ise ütles toona ajalehele Põhjarannik antud intervjuus, et tema põhiline tegevus on seotud kinnisvaraarendusega. "Viimane suurem projekt oli Haabersti jäähall Tallinnas, kus mul on ka mõningane osalus. Tegeleme ehitusettevõtetele kruntide ettevalmistamisega. Mul on ka mõned kaubanduspinnad Tallinnas, mida välja rendin," lausus ta. "Viimasel ajal olen põhimõtteliselt tegutsenud üksinda. Praegu on mu äride seis ikka üle keskmise."

Mis on kinnisvaraäris peamised nipid ja võtted, mis edu toovad?

"Sisetunne, hea nina ja oskus õigel ajal õiges kohas olla. Muidugi peab valdama informatsiooni ja omama sidemeid," vastas Vald.

Vald ütles, et alustas kunagi kruvikaubandusega, tegeles saunapuude Soome viimisega, autoäriga.

"Ma ei oska praegu isegi arvata, millised probleemid mul võivad tekkida. Kuid minu tegevusvaldkond on õnneks selline, kus pole võimalik midagi kihva keerata, saab ainult asju paremaks muuta."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing