Mari Hiiemäe • 11. detsember 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Fix rokib Suurhallis

Aastapäevaprogramm on tihe. Lisaks kahele erinevale Fixi koosseisule astuvad lavale ansambel Apelsin, segakoor HaleBopp Singers, Jassi Zahharov ja vokaalgrupp V.H.V. Konferansjee rollis on Tarmo Leinatamm.

1968. aastal loodud Fix oli üks esimesi Eesti bände, kes kujundas oma repertuaari tärkava moodsa levimuusika vaimus.

Laulude loomiseks kasutas Fix ära muusikamaailma uued tuuled, mis tasapisi lääne poolt Eestisse imbusid, ning lisas sealt saadud ideed enda värsketele mõtetele.

Fixi lavanägu jäi mõjutama tubli annus omaaegset estraadilikku elegantsi, mida segati elementidega rock'n'roll'ist, kantrist ja kõigest muust uuendusmeelsest, mis musitseerimise käigus ära sai proovitud.

Eksperimenteeriv muusikaline avatus andis tulemuseks suure portsu kandvaid lugusid, mis tegid Fixi tuntuks nii Eestis kui ka laiemalt. "Tegemist on tervet Eesti ühiskonda mõjutanud bändiga," ei alahinda Fixi trummar ja mänedžer Väino Land ansambli panust muusikaloosse.

Püsivalt tegutses Fix loomisajast alates kuni aastani 2003. Vahepealsesse aastakümnetepikkusesse aega jäi intensiivne kontserttegevus, esinemistuurid välismaal ning kümnete ja kümnete viisi uusi laule, millest paljude sõnu teab peast ka praegune publik.

Landi sõnul on Fixi muusikaline minevik olnud niivõrd rikkalik ja suurejooneline, et katse seda vaid mõnesse lausesse mahutada on üsna lootusetu ülesanne.

"Me oleme läbi käinud kuuendiku maailmast, mida nimetatakse Venemaaks, samuti esinenud eksootilistes maades, nagu Sambias, Zimbabwes ja igal pool mujal. Oleme esinenud oluliselt suurematel lavadel, kui see lava, kus me aastapäeva peame, ning on olnud aegu, kui oleme teinud kolm kontserti päevas 5000-6000 inimesele saalis," kirjeldas Land.

Eesti publik saab aastapäevaüritusel näha ja kuulda parimat, mida ansamblil pakkuda on. "1968. aastal kokku tulnud Fix mängib praegu samamoodi, nagu ta siis mängis, ja mitte kehvemini kui pooled bändid tänapäeva Eestis kokku," lubas Land.

Samuti kinnitas mänedžer, et ansambli aukartustäratav staaž ei mängi vähemasti Fixi esinemiskvaliteedi puhul mingit rolli.

Aastapäeva tarvis on Fix üllitanud ühe päris uue loo, mis kannab pealkirja "Iial ei saa vanaks keegi". Peale selle saab kontserdil kuulda parimaid lugusid läbi terve Fixi kireva ajaloo.

Fix esitab tähtpäevapeol omi laule kahes erinevas koosseisus. Kahe teemaploki vahel saab mikrofoni enda valdusesse ansambel Apelsin, kellega liitub paariks lauluks ka Jassi Zahharov. Zahharovilt kõlab ootuspäraselt "Ooper", samuti Priit Pihlapi kuulsaks lauldud "Vastutuult".

Peale nimetatute on külalisesinejate hulgas, kes aitavad õhtu mitmekülgsemaks muuta, veel kolmest meessolistist koosnev vokaalgrupp V.H.V, samuti segakoor HaleBopp Singers.

Viimane esitab laulu "Kuninganna" ja osaleb mitmes teises palas taustajõuna.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt