Metallimüüjad silmitsi kukkunud hindadega

Artur Tooman 28. jaanuar 2009, 00:00

Metallimüüja RGR Metall OÜ tegevdirektori Vladimir Smirnovi sõnul hakkasid möödunud aasta lõpus püsikliendid muutma oma plaane ning kui selle aasta esimeses kvartalis ettevõttel veel on tööd, siis tuleviku kohta ei julge nad midagi öelda. Smirnov teatas, et ehitajate tellimused hakkasid vähenema juba möödunud aastal, sellel aastal aga kahanes metallitööstuses tellimuste maht kolmandiku võrra. "Koondamisi meil kavas ei ole," lisas Smirnov.

Frelok ASi juhatuse esimees Andrei Sidorov rääkis, et metalliturg hakkas muutuma juba eelmise aasta keskel. Nõudluse ja hindade langus algas oktoobris ning jätkub praegugi. Tema hinnangul kahanes kõigi metallimüüjate müügimaht poole võrra. Turg jääb 2009. aastal passiivseks. Sidorovi sõnul on nad juba koondanud pooled laotöötajad.

Levadia Metall OÜ kommertsdirektor Jevgeni Sverdlov ütles, et müügimaht langes poole, hinnad aga 40 protsendi võrra. "Ehitajad metalli peaaegu ei osta," lisas Sverdlov. Ta ei osanud öelda, milliseks see aasta kujuneb: "Seda võib öelda ainult Jumal."

Kui RGR Metall ja Levadia Metall on avanud filiaale üle Eesti, siis Freloki üks Tallinna ladu teenindab kõiki tellijaid.

Sidorovi sõnul aitab ühe lao ülalpidamine säästa ettevõtte ressursse, filiaalid tekitavad tema sõnul lisakulu.

Smirnov on aga veendunud, et filiaal Narvas võimaldab ettevõtte ressursse optimaalselt jaotada. "Kui ettevõttes tulevadki mingid muutused, siis filiaali need ei puuduta, kuna oma ülesandega - Ida-Virumaa klientide teenindamisega - saab ta väga hästi hakkama," väitis Smirnov. Sverdlov märkis, et filiaalid aitavad siiski suurendada müügimahtu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:55
Otsi:

Ava täpsem otsing