Tallinn ei kipu Rae vallaga ühinema

Raivo Uukkivi 23. veebruar 2009, 00:00

Tallinn ei ole teinud meile ühinemisettepanekut.

Omavalitsuste liitumist reguleerib Eesti territoriaalse haldusjaotuse seadus. Kui Tallinn olekski teinud lähivaldadele 256 päeva enne valimisi ettepaneku ühinemiseks, siis maavanemale esitatavate uuringute, rahvaküsitluse ja ühinemisleppe koostamiseks jääks vaid 76 päeva ning see pole nii suurte omavalitsuste puhul füüsiliselt jõukohane.

Seega on kummutatud ka väide, et linnavolikogu tahab sellise ettepaneku läbi keerata tänavustel kohalikel valimistel midagi Keskerakonna kasuks.

Isiklikult olen seisukohal, et sellist ühinemisettepanekut ei tehta lähima 20 aasta jooksul. Õigustatud ei ole ka võrdusmärgi seadmine valdade vabatahtliku liitumise ja haldusterritoriaalse reformi vahele.

Reform peaks haarama tervet Eestit ja selle eesmärkide saavutamiseks on vaja regulatsiooni seaduse tasemel, seega saab ühetaolise reformi viia läbi vaid jõudu kasutades.

Vabatahtlik ühinemine on mingi piirkonna koostöö soodustamine, kus erinevalt reformist tuleb initsiatiiv alt üles. Tallinna ja lähivaldade liitumine oleks just selline ühinemine, mis reformi idee mõttes vajalik ei ole, sest kõik need omavalitsused saavad ise hakkama. Probleemid, mille jaoks ühinemist vaja olevat, saab lahendada koostöö korras.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing