Josing: oodata ei ole siin midagi, müüa tuleb, isegi kui on raske

Kadrin Karner 02. aprill 2009, 00:00

"Rasketel aegadel on inimesed ebakindlad ega taha investeerida kinnisvarasse," rääkis Josing eile alanud messil "Eesti ehitab 2009".

Nende arv, kes tahavad oma vana kodu remontida, on tema sõnul küll vähenud, kuid neid siiski on. Kui 2007. aastal tahtis oma korterit või maja remontida 40% inimestest, siis sel aastal on see umbes 28%.

Josingu sõnul ei ole Eesti tarbijate finantsseis praegu katastroofiline, kuid müügi teeb raskeks see, et kindlustunne tuleviku suhtes on vähenenud. "Oodata ei ole siin midagi, müüa on raskem, aga müüa tuleb," soovitas ta tungivalt.

Josing soovitab olla nutikas ja leida just need kaubad, mida muutunud maailmas elav tarbija vajab. "Äkki hakkab elektrit säästma, keskkonda säästma, mõtleb ökonoomsuse peale. Mõelge, mis oleks need nišid, mis huvi pakuvad," selgitas Josing. Teise asjana soovitas ta eristuda sadadest ja tuhandetest tootjatest, kes toodavad ja müüvad sama otstarbega kaupa. "Püüdke silma jääda," soovitas Josing.

"Möödas on need ajad, kus üks mees hoiab labidat ja kaks vaatavad pealt," rõhutas ta efektiivsust.

Praegust olukorda, kus laenu antakse välja umbes kolm korda vähem kui buumiaastatel, nimetas Josing normaalseks ning tõdes, et 2006. ja 2007. aasta olukord ei tule nii pea tagasi, see pole jätkusuutlik.

Josing prognoosis, et töötuse kasvu pöördepunktiks saab 1. juuli, kui jõustub uus töölepinguseadus ning koondama saavad hakata need, kes siiani on kuidagi välja venitanud, sest neil puudus võimalustkehtiva seaduse järgi koondamishüvitist maksta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing