Ei tahagi enam investeerida

Kristi Malmberg 09. aprill 2009, 00:00

Poole mängu pealt reeglite muutmine ajab alati vihaseks ja tekitab petetu tunde. Just seda aga riik praegu teeb.

Pensionisammastega liitujatele toob viimasel ajal iga uus päev mõne uue ebameeldiva uudise. Teise samba maksete peatamine mõjub enamikule pensionisambaga liitunuile petmisena, nüüd vaatab riik üle ka kolmanda pensionisamba tingimusi.

Jah, rahandusministeeriumi kinnitusel nad küll ei kavatse seada kolmanda pensionisamba väljamaksetele investorit ahistavaid piiranguid, kuid sellised mõtted on ametnike peades liikunud.

Ma ei usu, et kindlustusseltside juhid peaksid ajalehele luiskama, et nad on koos rahandusministeeriumi töötajatega niisuguseid muudatusi arutanud. Selge see, et sedasorti arutelud on toimunud.

Eriti halb on kõige selle jama juures see, et pensionisammaste näol on seni olnud tegemist turvalisena tundunud investeerimisvõimalusega masside jaoks.

Seda võib pidada üheks parimaks viisiks inimeste investeerimise juurde toomisel. Ka nende inimeste jaoks, kes ei tea suurt midagi börsiindeksitest ega aktsiaportfellidest, on pensionisambad heaks võimaluseks.

Edumeelsemad meist teavad isegi, kust oma pensioniraha kasvu või kahanemist jälgida. Ja vähemalt osale meist võib just pensionisammastesse tilk haaval kogumine verre panna pisiku ka muul moel säästa, tuleviku tarbeks mõistlikul viisil koguda.

Nüüd aga kavatseb lepingu üks osapool oma lubadustest taganeda. Ja see ei tähenda lihtsalt mõneks ajaks maksete peatamist. See tähendab paljude tavaliste inimeste peletamist investeerimise juurest võib-olla alatiseks, sest seal saab ju petta!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing