Kohus andis Merko Tartuga leppimiseks aega kolm päeva

Väinu Rozental 16. aprill 2009, 00:00

Tartu maakohtu eileõhtusel istungil OÜ Sanitex IM avalduses ASi Merko Tartu pankroti väljakuulutamiseks andis kohus pooltele aega 17. aprillini läbirääkimisteks pankrotimenetlusest loobuda. Kui Sanitex IM pankrotiavaldusest määratud ajaks ei loobu, otsustab kohus 23. aprillil, kas algatada Merko Tartu pankrotimenetlus või mitte.

Merko Ehituse esindaja, advokaadibüroo Lepik & Luhaäär vandeadvokaadi vanemabi Triinu Hiob ei soostunud kohtuvälise kokkuleppe võimalikkust kommenteerima. "Minul on volitused vaid kohtuasjas juriidiliseks esindamiseks," põhjendas ta.

Kuna Merko Tartu juhataja Margus Kull on puhkusel, võttis e-kirjaga saadetud küsimustele vaevaks vastata Merko Tartu projektidirektor Juhan Varik. Tema vastus on napp: "Kuna nad on algatanud kohtuasja selles küsimuses, ja kohus on andnud aega omavahelisteks läbirääkimisteks kohtuvälise lahendini jõudmiseks, siis me ei pea heaks tavaks seda asja rohkem meedia vahendusel kommenteerida."

Ka kehv kokkulepe on kindlasti parem kui üks võimas pankrotimenetlus, ütles Merko Tartu pankrotistumist taotleva väikefirma Sanitex IMi esindaja, Advokaadibüroo Paul Varul vandeadvokaat Leonid Tolstov.

"Me oleme avatud kokkulepetele," ütles Tolstov, kuid lisas, et ta ei oska praegu hinnata, kui tõenäoline on üldse leida kompromiss Merko Tartuga. Tolstov selgitas, et kui Sanitex IM oli pankrotiavalduse sisse andnud, maksis Tartu Merko umbes poolteist kuud tagasi ehk enne esimest eelistungit ära 400 000 krooni. "Samuti esitasid nad pangagarantii kogu tööde teostamise eest saamata jäänud raha ulatuses," rääkis Tolstov. "Aga kuna pangalt saab raha nõuda alles pärast jõustunud kohtuotsust, siis just siin on meie jaoks oluline otsustamise koht, sest me ei pruugi jõustunud kohtuotsuseni ettenähtud kolme aasta jooksul jõuda."

Tolstovi hinnangul Sanitex IM ise pankrotiohus ei ole. "Kuigi Sanitexile on tekitatud suuri raskusi, sest tehtud tööde eest jäeti maksmata, ma otsest pankrotiohtu ei näe," ütles Tolstov. "Nende aktiva ületab passiva."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing