Õlletootjate liit: turg kahanes mullu 7%

ÄP 21. aprill 2009, 00:00

Eesti Õlletootjate Liidu juhi Jüri Kerdi sõnul on õllemüügi languse põhjuseks eelmisel aastal kokku 32% võrra tõusnud õlleaktsiis. "Eriti tugev langus tabas turgu möödunud aasta teises pooles, mil aktsiisimäära tõsteti lisaks aasta alguses toimunud 10protsendilisele tõusule veel 20%," ütles Kert.

Ta lisas, et vastavalt muudetud aktsiisile langes õlleturu maht esimesel poolaastal 1,7%, kuid teisel poolaastal müüdi õlut juba 11,9% vähem kui 2007. aastal, mis teeb 2008. aasta kogu õlleturu languseks 7%.

Eesti on õlleaktsiisi suuruselt Euroopa Liidu riikide seas 9. kohal. "Iga järgnev aktsiisi tõstmine viiks meid absoluutsele tipule, kus praegu on eesotsas Põhjamaad ja Inglismaa, lähemale," ütles Kert.

Ainsana alkohoolsetest jookidest tõusis möödunud aastal veini müügimaht 5%, samas oli see ainukeseks alkohoolsete jookide grupiks, kus aktsiisi ei tõstetud. "See annab alust väita, et õllemüügi vähikäik on suures osas põhjustatud aktsiisimaksu läbimõtlematust tõstmisest," lisas Kert.

Õlletootjad peavad oluliseks mitte vähendada tootmismahtu, milleni aktsiisi tõstmine paratamatult võib viia. "Arvutused näitavad, et lisaks riigi täiendava aktsiisitulu saamise luhtumisele jääb riigi tuludesse laekumata ka müügimahu vähenemisest tulenev käibemaks," lisas Kert.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing