Head 90ndad on taas tagasi

Meelis Mandel 30. aprill 2009, 00:00

Majanduskasv muudab inimesed mugavaks. Ajab ettevõtja rasva, teisalt ei julge palgatöötajad võtta riske, mida oma äri alustamine tähendab.

Nüüd on olukord muutunud. Esmalt, lepiks kokku, et praegu Eestis toimuv pole majanduslangus, vaid ettevalmistus uueks tõusuks, mille käigus on avanemas unikaalne võimalus, mida viimati nägime 1990. aastatel.

Paljud neist, kel viimastel aastatel oli palju raha, on ühtäkki vaesemaks muutunud. Võtke või Oliver Kruuda, Hans H. Luik, Guido Sammelselg jt ärimehed, kes suure laenukoormaga maadlevad. Pluss veel sajad nn uusrikkad, kellest avalikkus teada ei pruugi.

Samal ajal kaotavad praegu töö paljud kõrgelt kodeeritud valgekraed, tippspetsialistid. Nutikad, kes maandunud omal ajal palgatöölisteks. Nüüd on nad sunnitud otsima alternatiivseid võimalusi äraelamiseks ja eneseteostuseks.

Rusikareegli järgi on ühiskonnas kümnendik ettevõtlikke inimesi. Praegune majanduskriis ehk siis ettevalmistav periood uueks tõusuks annab neile tuule tiibadesse.

Ainult ettevõtlikkus aitab Eesti olukorrast välja. Just väike- ja keskmised ettevõtjad loovad enamiku töökohtadest ja selle tulubaasi, mida poliitikud saavad ümber jagada.

Kui ma mullu tegin ettepaneku ettevõtja päeva tähistama hakata, pidasingi silmas ettevõtja ja ettevõtlikkuse väärtustamist ühiskonnas.

Usun, et just praegu pannakse alus uutele edulugudele. Nii lugudele, mis saavad maailmas tuntumaks kui Eesti ise, kui ka lugudele, mis on edukad ka ilma üleilmastumiseta.

Kellest saavad Gasellid - kiiresti arenevad väikefirmad, kellest suur osa kasutab kriise ära enda tegevuse laiendamiseks?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing