Kaunis ja kummaline Pärl

Heidi Vihma 30. aprill 2009, 00:00

Esmalt satume istuma lonkava laua taha. Selline mööbliese on siin täiesti aktsepteeritav - kui meie veel proovime seda väheke nihutades horisontaalseks seada, siis ettekandja ainult noogutab - jah, see laud lonkab, mis teha.

Menüü ei lonka, seda on huvitav lugeda ja see on kirjapildilt keskmisest tunduvalt korrektsem. Isegi selline trikiroog kui õhuline koha-mousse fenkoli-ingveri-consomme's on absoluutselt õigesti kirja pandud ja ometi on püst- ja kaldkirjareeglid võimatult tüütud.

Road tunduvad huvitavad, tasus teisest linna otsast kohale sõita küll. Lugesin menüüd nii kulinaarse kui ka keelelise mõnuga seni, kui tuli "kangustatud vein" - siin oli õigekirjakontrolli jõud üles ütelnud. Ja Pärli koduleheküljel olev menüü pole korrektori kriitilise sule alla veel sattunudki.

Menüü sisuline korrektsus polnud nii hea kui vormiline. Minu eelrooga tutvustas see kui tuunikala-võikala carpaccio't, mille juurde käib peedilehtedest ja puuviljast salat.

Valdav oli võikala ja tuuni oli umbes viis tükikest mõõtudes pool korda poolteist sentimeetrit. Lisand koosnes mitut liiki rohelistest salatitest, tomativiiludest, aga tõepoolest ka ühest peedilehest ja füüsalist. Mitte et maitsel midagi viga oleks olnud, aga see polnud see roog, mida menüü lubas.

Teise eelroana proovisime ära sooja köögiviljasalati suitsujuustukastmega - see vastas lubatule ja oli maitsev. Head meelt tegid ka ülalnimetatud keerulise nimega kalasupp ja põnevate lisanditega tursaroog, mille ainukeseks puuduseks oli liialt ära küpsetatud kalafilee.

Kehvaks lõppmänguks osutus soe šokolaadisupp marjakonfiiga, mille põhjast moosi asemel imelikke valkjaid tükke leidsin. Marjad need polnud, olla hoopis kodujuustutükid, teadis ettekandja. Mitte et mul kodujuustu vastu midagi oleks, aga marjade asemel mõjus see küll ootamatult.

Teenindus oli lünklik, aeg-ajalt tekkis justkui seisak. Ikka küsiti, et kuidas maitses, aga vastus justkui ei huvitanud kedagi, desserdi ajaks jäid lauale tühjaksjoodud veiniklaasid ja kui olime lõpetanud ja arvet tahtsime maksta, ei olnud enam kedagi näha.

Pärl on tõenäoselt Eesti parima vaatega restoran, juhtusime sinna parajasti päikseloojangu ajaks. Justkui merevaatest oleks veel vähe ja et külastajatel ikka midagi elulisemat vaadata oleks, näidati seinasuuruselt ekraanilt parajasti BBC uudiseid - plahvatused, haavatud inimesed, purustatud majad - teate ju küll, mis maailmas toimub. Õnneks ilma helita, pommiplahvatuste ja päikseloojangu taustaks kõlasid mahedad bossad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing