Reporterid suure vandenõu jälil

Signe Sillasoo 22. mai 2009, 00:00

Veebruaris said meediahuvilised nautida kinolinal debatti ajakirjanik Frosti ja president Nixoni vahel. Seekordse filmi huviorbiidis on taas poliitikud. President Nixoni asemel sedapuhku siis kongresmen Stephen Collins (Ben Affleck), kes on Ameerika kõigevägevama positsioonile alles pürgimas.

Noorest mehest on saanud oma partei lootus ja tulevik. Karjääriredelil hoogsate sammudega ülespoole rühkiva Collinsi ülesandeks on kaitsekomitee juhtimine, mille eesmärk on riigi kaitsekulutuste jälgimine. Tema väljavaated poliitikamaastiku kõige tähtsamate hulka tõusta on väga head, aga seda kuni hetkeni, kui tema assistendi kohuseid täitev armuke jõhkralt tapetakse ja loo uurimise käigus seni kiivalt saladuses olnu päevavalgele hakkab tulema.

Collinsi vana sõber, Washington Globe'i uuriv reporter Cal McCaffrey (Russel Crowe) on sunnitud asja uurima hakkama. Koos oma partneri Dellaga (Rachel McAdams) püüavad nad tapja isikut kindlaks teha. Kogu loo uurimiskäik paljastab aga vandenõu, mis on ohuks kogu riigi võimustruktuuridele.

Põneviku lavastajaks on briti päritolu Oscari-võitja Kevin MacDonald, kes on kogunud hulgaliselt tuntust dokumentaalfilmide ning 2006. aastal kinodesse jõudnud menuka "The Last King of Scotland" režissöörina. Stsenaristideks aga Matthew Michael Carnahan, Tony Gilroy ja Billy Ray, kes on filmi sisu loomisel võtnud aluseks aastast 2003. pärineva BBC miniseriaali.

Algselt planeerisid filmi tegijad filmi peaossa Brad Pitti, ent paraku otsustas viimane mõni aeg enne võtete algust siiski rollist loobuda. Seepeale langes liisk Hollywoody teise A-kategooria näitleja Russell Crowe kasuks, kellega tiim ka väga rahule jäi.

"Väga paljud Hollywoodi filmid, kus on tegelasteks ajakirjanikud ja poliitikud, on filmitud Washingtonis. Me oleme neid kõiki juba näinud. Seepärast tahtsin ma visuaalselt teha midagi totaalselt erinevat," toonitas režissöör ühes varasemas intervjuus. Plaanitu saavutamiseks pani ta kokku meeskonna, kes ettevõtmist uute ideedega värskendaks. "Ma olin väga õnnelik, et sain filmi tegema väga hea Mehhiko filmioperaatori Rodrigo Prieto, kes on filminud filmid "Brokeback Mountain", "Babel" ja "Amores Perros"," lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing