Swedbank ostis pankrotis Targa Kodu

Kadrin Karner 28. mai 2009, 00:00

SRE Management teeb oma ostuotsused atraktiivse hinnataseme põhjal ning lähtub vara pikaajalisest väärtusest, kinnitas Swedbanki pressiesindaja ostu. SRE Management OÜ juhatuse esimees Urmas Somelar ütles, et tehing toimus alghinnaga 59 miljonit krooni. "Maja on hea kvaliteediga ja perspektiivikas asukohas," põhjendas ta ostu. Mis majaga edasi plaanitakse teha? "Kõigepealt tegeletakse arendaja puudujääkide lappimisega ning seejärel müüakse. Põhjust, miks müük peaks ebaõnnestuma, ei näe," vastas Somelar. Tema sõnul sõltub müügi kiirus tänasel turul hinna reguleerimisest. "Samas pole mingit põhjust hakata seda kõige madalama hinnaga turule paiskama," lisas ta.

Praeguseks pankrotis majaarendajast OÜ Prior Holding kuulus 67% Skype'i asutajate investeerimisfirmale Ambient Sound Investments (ASI). ASI juhatuse liige Tauno Tats ütles märtsi keskel, et aktiivselt nad selle investeeringuga enam ei tegele.

"Oleme jätkuvalt olnud valmis tehnoloogilist poolt edasi juhtima ja seda toetama, aga see eeldab ka muud infrastruktuuri, et sellel tehnoloogial mõtet oleks. Kui projektile tuleb uus arendaja, eks siis tuleb konkreetselt läbi rääkida," rääkis ta toona.

Aprilli lõpus ilmus Ametlikes Teadaannetes info, et Prior Holding pankrotihaldurid müüvad enampakkumisel ettevõtte omandis olevat kinnisvara alghinnaga 70 miljonit krooni.

Tegemist oli kolmanda enampakkumisega. Esimene leidis aset märtsi teises pooles, kui Juurdeveo tänava maja alghinnaks oli määratud 124 miljonit krooni. Ostjat aga ei leitud, mistõttu langetati teise enampakkumise tarbeks hinda sajale miljonile. Ka teisel enampakkumisel aprilli keskpaigas ei saanud Tark Kodu endale uut omanikku.

ASI-le ja Indrek Pitki ettevõttele Landscape Invest kuulunud Prior Holdingu pankrot kuulutati Harju maakohtus välja tänavu jaanuaris. Juurdeveo 19 peale on Swedbanki kasuks seatud neli hüpoteeki kogusummas 117 miljonit krooni ning kaks hüpoteeki ASI kasuks summas 35 miljonit krooni.

Äripäeva andmetel on tegemist teise võlgadesse sattunud arendusprojektiga, mille Swedbanki tütarfirma omandas. Märtsi lõpus soetas sama SRE Management Lembitu-Aeg Arbeiteri ja Marje Mändsalu firmale Unired kuuluva krundi aadressil Kakumäe tee 12, mille pani müüki Tallinna kohtutäitur Marek Laanemets alghinnaga 10,5 miljonit krooni.

Võlausaldaja Swedbank avas sellega oma nn hapude kinnisvaraarenduste portfelli. Suvel 2006 andis pank laenu ka Uniredi arendusele Viimsis (hüpoteegiga 7,5 mln kr). See arendusprojekt on praegu kohtutäitur Marek Laanemetsa käsutusõigusega.

SRE Management asutati tänavu veebruaris, ettevõtte juhatuse liige on Urmas Somelar ning nõukogusse kuuluvad Priit Perens, Erkki Raasuke ja Kristina Mikenberg. Firma tegevusalaks on äriregistris märgitud enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus.

Ambient Sound Investments OÜ loodi 2003. aastal eesmärgiga hallata ja edasi investeerida Skype'i eestlastest loojate vara. Aktiivset investeerimist alustati aprillis 2006. ASI on rahastanud kokku 21 käivitusjärgus olevat tehnoloogiaettevõtet maailma eri paigus, sealhulgas Eestis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing