Tööseaduse olulisim osa on veel olemata

Kadri Paas 28. mai 2009, 00:00

Sotsiaalministeerium saatis tänavu 27. aprillil suurele kooskõlastusringile uue töölepinguseaduse rakendusaktide eelnõud. Need on valitsuse määruse eelnõud, milleta 1. juulist jõustuvat töölepinguseadust sisuliselt kasutada ei saaks.

Paraku ei ole üliolulised eelnõud senini valitsusse kinnitamiseks jõudnud. Eelnõude paketi kooskõlastusring lõppes 13. mail. Kuigi hilinemisega, kogus ministeerium lõpuks kokku kõik eeldatud 18 kooskõlastust.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur lubas, et 1. juunil saadab ministeerium töölepinguseaduse rakendusmäärused valitsusse kinnitamiseks.

"Kui riigikantselei on määruste eelnõud tehniliselt ja juriidiliselt üle kontrollinud, siis valitsus paneb nad istungile ja võtab vastu, ma loodan. Praeguseks ei ole e-õigusest olulisi märkusi tulnud, mis sisu poolt puudutaks," kinnitas Pevkur.

"Ajaliselt kujuneb see niimoodi välja, et kui kooskõlastamisvõimalus e-õiguses sel reedel lõppeb, siis meil on juriidiline alus ja õigus - kui muudatusettepanekud on läbi vaadatud - need rakendusaktide eelnõud valitsusse saata," kirjeldas Pevkur eelnõude menetlemise korda.

Kõige esmasem aeg, mil valitsus saaks määruste eelnõud vastu võtta, oleks 4. juuni.

"Puhtalt tehniline küsimus. Seal ei ole mingisugust sisulist või ajalist probleemi. Me ei ole kindlasti oma asjadega kuskil maas," rõhutas Pevkur.

Tööõigusbüroo Labour Consulting OÜ tegevdirektor Thea Rohtla sõnul ta ei muretse võimaliku toppama jäämise pärast. "Juba praegu on need e-õiguse portaalis nähtavad," sõnas Rohtla.

Sokos Hotel Viru personalijuht Maret Kaldmaa lausus, et nende hotellis on kehtestatud päris oma kord näiteks komandeeringutasude maksmiseks.

"See lähtub praegu kehtivast määrusest. Kui enne 1. juulit ei võeta vastu uut määrust, jääb kehtime praegune," ei näe Kaldmaa probleemi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing