Onixi suurvõlg ähvardab kortermaja talveks kütteta jätta

Anne Oja 04. september 2009, 00:00

Onixi suurvõla tõttu makseraskustesse sattunud kortermaja jääb talveks ka kütteta.

"Täna käisin linnaosavalitsuses ja Tallinna Küttes, kuid arvatavasti ei suuda me seda maksta," kommenteeris korteriühistu juhatuse liige Sergei Semjonov ühistu ligi 108 000 kroonini paisunud küttevõlga.

Täpselt sama suure summa on müümata korterite kütte eest võlgu kinnisvaraarendaja Onix Invest. 30 müümata korteriga Onix Investi koguvõlg ühistule ulatub aga juba 246 888 kroonini. Teised korteriomanikud pole ühistule võlgu.

Kui hoone sel talvel kütteta jääb, tekib hallitus ning korterite väärtus väheneb, selgitas Semjonov. "Kui Onix Invest läheb pankrotti, saab korterite omanikuks Swedbank. Helistasime täna (eile - toim) Swedbankile ja hoiatasime neid. Pangast öeldi, et Onix Investile pole pankrotihaldurit veel määratud, kuid avaldati lootust, et korterite omanik vahetub veel enne kütteperioodi," rääkis ta.

Juulis plaanisid Tallinnas Virbi 12 asuva elamu majandamiseks loodud korteriühistu liikmed ühistu pankrotti, kuna Onix Invest oli ka seal kütte eest suure summa võlgu.

Eesti Energia teatel pole eraklientide võlgnevused viimase poole aasta jooksul hüppeliselt suurenenud, kuid võlglasi on rohkem kui aasta paar aastat tagasi. Samas on rohkem probleeme ettevõtetega, mille tulu on kokku kuivanud. Samuti on võlglasi kinnisvara arendajate seas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing