Investor: Arcol on tugev potentsiaal

Silvia Kruusmaa 18. september 2009, 00:00

OÜ Gamma Holding juht Arvo Nõges teavitas eile börsi kaudu Arco Vara, et kolmapäeval toimunud aktsiatehinguga omab OÜ Gamma Holding 4 774 200 Arco Vara aktsiat, mille tulemusena ületab OÜ Gamma Holding häälte arv Arco Varas 5 protsenti Arco Vara emiteeritud aktsiatega esindatud häältest.

Interjuu Arvo Nõgesega.

Miks ostsite Arco Vara juurde?

Ma olen Arcot kevadest saadik järjest juurde ostnud. Mul oli juba suve alguses 4 protsenti käes. Arco on olnud üks ettevõtetest Tallinna börsil, mis on olnud ääretult palju alla hinnatud, seepärast olen seda ka soetanud.

Vaadates Arco tulemusi, juhatuse pingutusi ja seda, kuidas nad on kulusid kokku hoidnud, siis võib arvata, et aasta lõpus tulevad juba suuremad laekumised Bulgaariast ja ka mujalt. Samuti on Arco suutnud raskel ajal rahavood enam-vähem nullis hoida.

Arcol on tugev potentsiaal, aktsia hinna puhul võib veel põhjaga võrreldes tulla 200 protsenti tõusu.

Mida olete veel lisaks Arcole juurde ostnud?

Baltikat korralikult, samuti Merkot ja Tallinna Vett. Mõnel neist on meeletult potentsiaali. On nii riski kui ka turvalisust.

Kas olete ostude jaoks osast aktsiatest loobunud?

Olen osast asjadest raha vabastanud. Loobusin näiteks Nordeconist, aga mitte seepärast, et see halb ettevõte oleks. Lihtsalt Arco on nii odavalt turul, et ma pole suutnud talitseda oma tundeid, vaadates seda maas lebavat raha, ja olen sunnitud olnud seda üles korjama järjest rohkem ja rohkem.

Teie firma nõuab kohtu kaudu endise Kalevi järglaselt Lutermalt ja börsilt aktsiate ülevõtmispakkumise esitamata jätmisega tekitatud kahju hüvitamist. Mis arenguid on Luterma vaidluse osas?

Loodan, et saan õiglase hinna oma Luterma aktsiate eest. Võib-olla teevad omanikud vabatahtliku ülevõtmispakkumise.

Kuna hinnad on olnud hullumeelsed, võiks ju küsida, kas pole hullumeelne nii palju raha aktsiatesse panna?

Kellegi jaoks olen ma ammu ületanud terve mõistuse selliste investeerimissummadega. Minu puhul on tegu harjumusega, tunnen aktsiates end kindlamalt kui muude varadega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing