Tallinn võttis tööle dokumendivõltsija

Koit Brinkmann 02. oktoober 2009, 00:00

Kaitsepolitsei võttis Lutsu vahele, kuna kõrgema riigiametnikuna võltsis ta poole aasta jooksul isikliku sõiduauto teenistus-, töö- ja ametisõitudeks kasutamise arvestusi, pannes kirja fiktiivseid sõite või kasutades ametisõitudeks hoopis keskkonnainspektsiooni Põlva büroo ametiautot. Tänu sellele sai Luts tööandjalt igakuiselt isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsiooni.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Ene Timmi lõpetas aga kriminaalmenetluse avaliku menetlushuvi puudumise tõttu oportuniteedi alusel ning Lutsule jäid n-ö puhtad paberid ehk kriminaalkaristust ta ei saanud.

Riigi peaprokuröri juhendi järgi aga ametikuritegude puhul kriminaalasju üldjuhul oportuniteedi alusel ei lõpetata, kuigi erandeid on olnud.

Hiljuti kandideeris Luts edukalt Tallinna keskkonnaametisse keskkonnajärelevalve sektori peaspetsialisti ametikohale.

Keskonnaamet allub abilinnapea Denis Boroditšile. Abilinnapea sõnul uuriti naise tausta enne töölevõtmist ning Põlvast tuli ainult positiivset tagasisidet.

Kas eetiliselt on õige, et dokumente võltsinud ametnik töötab järelevalvet tegeval ametikohal? "Kuna teda ei ole karistatud, siis me lähtume süütuse presumptsioonist," vastas Boroditš.

Sõnaahtraks jäänud Luts märkis dokumendi võltsimise kohta: "Seda ei toimunud ja ma ei vasta rohkem teie küsimustele."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing