Rivo Sarapik • 19. oktoober 2009 kell 21:00

airBalticu loobumine Tallinna-Vilniuse otselendudest on vesi Estonian Airi veskile

"Kuna pakume ümberistumistega ja hea hinnaga lendu Tallinn-Riia-Vilnius viiel päeval nädalas, hakkas see omal moel meie endaga konkureerima," selgitas otseliini sulgemist Läti lennufirma asepresident Janis Vanags.

"Paneme otselennud märtsini 2010 ootele ja oleme valmis lende taas käivitama, kui reisijad vajavad lisalende viiele ümberistumislennule lisaks," märkis ta. Vanagsi sõnul on lendude lõpetamine tavaline käitumine talveperioodil, mil nõudlus väiksem.

Estonian Airi PR-direktori Ilona Eskelineni sõnul on konkurendi teade üllatus, teisalt ka mõistetav, sest tegemist on lendamise madalhooajaga, kus lennufirmad keskenduvad riskide maandamiseks koduturu arendamisele. "Meile on see kahtlemata hea uudis," lisas ta.

Estonian Air kavatseb tema sõnul Tallinna-Vilniuse liinil kindlasti jätkata ning esialgu tehakse seda endises mahus. "Senine lennugraafik lähtus eelkõige praegusest turuolukorrast, kus liini teenindas kaks lennufirmat. Uudis ühe lennufirma loobumisest on liiga värske selleks, et rääkida võimalikest muudatustest," kommenteeris Eskelinen.

Estonian Air on tema sõnul lennuliini seniste tulemustega igati rahul ning rõõmu teeb see, et sügisel on lendude täitumus olnud tunduvalt parem kui varasematel perioodidel. Liini kasutavad peamiselt äri asjus reisivad inimesed, aga on ka neid, kes reisivad Vilniusest Tallinna kaudu Euroopa suurematesse linnadesse.

Estonian Air suurendas Vilniuse-liinil lende augusti lõpus. "Nõudlus õhtuste lisalendude järele on selgelt olemas ning loodame, et lennugraafiku tihendamine suurendab sel liinil klientide arvu veelgi," kommenteeris toona otsust Estonian Airi kommertsala asepresidendi kt Rauno Parras.

Kui varem lendas airBaltic Tallinnast Riiga ja Vilniusesse, siis oktoobri alguses avati lennuliin Soome Turusse, 12. novembrist lisandub ka võimalus lennata Tallinnast Soome-Vene piiri ääres asuvasse Lappeenrantasse.

Hetkel kuum