Virge Haavasalu • 30. november 2009 kell 21:00

Swedbank: Arco Vara oodatust nõrgem

"Kasumlikkust mõjutas kõige enam 13,2 miljoni euro (206,5 mln kr) suurune varade ümberhindlus," märkis Hunt. "Kui varade allahindlus välja jätta, oleks kvartali tulemus ikkagi alla ootuste jäänud," lisas analüütik.

Lähtuvalt kolmanda kvartali aruandest võib Hundi sõnul neljandas kvartalis oodata suuremat käivet kui kolmandas kvartalis, kuna bilansipäeva järel on ettevõte müünud juba 19 korterit või krunti. "Olulist kasumlikkuse paranemist aga loota pole," nentis ta.

Portaali tarkvinvestor.ee omaniku Kristjan Lepiku ütlusel on Arco Vara puhul määramatust tuleviku suhtes palju. "Seetõttu ma investorina praegu Arcot vaatamas ei ole," lisas ta.

Arco Vara puhul on Lepiku jaoks oluline, millised on bilansis muudatused järgneva 6-12 kuu jooksul. "Palju on lühiajalisi kohustusi, seega on väga tähtis, kuidas suhtuvad pangad laenude pikendamisse," märkis ta.

Projektide elluviimiseks on Arco Varal Lepiku ütlusel kapitali juurde vaja, kuid lihtsalt lahendusi praegu selle hankimiseks pole. "Aktsia hind on siiski üsnagi madal, aktsiaemissiooniga raha kaasamine selles valguses mõõduka atraktiivsusega," lisas Lepik.

"Seega on põhiline ettevõtte kapitali struktuuri ümber toimuv ning kõrvaltvaatajal on väga keeruline prognoosida, milliseks seal lahendused kujunevad," kinnitas ta.

Arco Vara juhi Lembit Tampere sõnul peab langeval turul olema valmis esimesena hinda langetama, sest hinnaga järelejooksjateni turul olev vähene likviidsus ei jõua.

Tampere usub, et kinnisvarahindade langus on peatunud. "Tänaseks on selgelt hinnaralli läbi ja alates suvest on näha ka keskmiste hindade langemise olulist aeglustumist - piirkondade lõikes oleme näinud ka esimesi tõusvaid rajoone," kinnitas Tampere. "Alates selle aasta jaanuarist on tehingute arv pea iga kuu tõusnud ning viimastel kuudel peatunud ka hinnalangus. See on selgeim märk turuolukorra muutumisest," rääkis Tampere.

Arco Vara börsiteate järgi on ettevõttel käibe paranemist oodata tänavu neljandas kvartalis või esimeses kvartalis 2010.

Hetkel kuum