Katre Pilvinski • 6. detsember 2009 kell 21:00

Kreenholmi uus osanik loodab kasumisse jõuda

Tema sõnul läheb tootmine Eestis väga hästi ning senine ainuomanik on Kreenholmi tulemustega rahul. "Usume, et firma pöörab peatselt kahjumist kasumisse, muidu poleks me selle projektiga nii palju vaeva näinud," ütles Ottenvall.

"Borås Wäfveri tahtis, et aitaksime neil virtuaalse poe püsti panna, ning me tahtsime neid oma tehnoloogiaga aidata. Osaluse ostmisega astusime järgmise sammu ning alustasime pikaajalist koostööd," rääkis ta.

Ottenvalli ütlusel on Borås Wäfveri väga huvitav, helge tulevikuga ettevõte. "E-kaubandus loob paremad ärivõimalused ning annab neile paremad kontaktid jaemüüjatega," lisas ta.

Stockholmi börsil noteeritud Borås Wäfveri juhi Kenneth Uddhi sõnul annab uus aktsionär tekstiilitööstusele uued müügivõimalused. "Näeme e-kaubanduses head ja uut turunduskanalit, et rohkem müüa, ning paremaid suhtlemisvõimalusi meie olemasolevate klientidega," rääkis ta.

"See projekt on väga varajases staadiumis. Esiteks peame selle käivitama, valmimiseni kulub veel aega," lisas Uddh.

Tema sõnul ei too uus investor ettevõttesse strateegilisi muudatusi.

"Jätkame praeguse plaani järgi, meil on lihtsalt uus juhatuse liige. Loomulikult aja möödudes võime me ettevõtte strateegiat ja müügiplaane muuta," kinnitas Uddh.

"Pärast viimaseid ümberkorraldusi tootmises keskendume kangaste viimistlemisele ja õmblusele ning ma ei näe põhjust, miks me peaksime seda praegu muutma," märkis Borås Wäfveri juht.

Tuleva aasta alguses võivad Lars Erik Ottenvall ja tema äripartner Fredrik Nilsson osalust Kreenholmi emafirmas suurendada.

"Teeme järgmise sammu tuleva aasta alguses ning siis on ettevõttes juba uus olukord," kommenteeris Kenneth Uddh võimalikke muutusi omanikeringis. Me ei tea täpselt, kui palju aktsiaid aasta alguses väljastame - sõltub turust, lisas ta.

Ottenvalli sõnul oleneb Kreenholmi käekäigust, kui palju aktsiaid on nad nõus juurde ostma. "Esimene samm on integreerida meie tehnoloogia ning osalemine firma juhatuses, seeläbi anname panuse firma kasvu," sõnas ta.

"Viimase kvartali tulemus on küll võrreldes eelmise aastaga oluliselt kahanenud ja neil on probleeme olnud, kuid usume, et firma on teinud pöörde õiges suunas," lisas Ottenvall.

Kreenholmi omaniku Borås Wäfveri kolmanda kvartali käive kahanes üle 40 protsendi, 82 miljonile Eesti kroonile. Samas jäi ettevõtte kahjum mullu sama perioodiga võrreldes väiksemaks.

Kenneth Uddh tunnistas, et nad hilinevad võlgade tasumisega varustajatele ja maksuametile, kuid makstakse pidevalt.

"Saame uut raha aktsionäridelt ning see aitab meid võlgade tasumisel," kommenteeris ta.

Krediidiinfo andmetel oli Kreenholmi Valduse AS maksuvõlg eelmise nädala reede seisuga 5,9 miljonit krooni, ning see on ajatatud.

Hetkel kuum