Henn Pärn jätkab riikliku lepitajana

Indrek Kald 10. detsember 2009, 12:48

Pärn täidab riikliku lepitaja ametit ka praegu, tema leping lõppenuks täna. Pärna uueks ametiajaks nimetas valitsust 11. detsember 2009 kuni 10. detsember 2012.

Riiklik lepitaja on ainuisikuline institutsioon, kelle ülesandeks on viia läbi streigiõiguse tekkimise eelduseks olev kohustuslik lepitusmenetlus kollektiivse töötüli poolte vahel.

Riikliku lepitaja nimetab ametisse valitsus sotsiaalministeeriumi, tööandjate ja töötajate keskliitude ühise kokkuleppe alusel kolmeks aastaks.

Osapoolte vahel sõlmitud kokkuleppe kohaselt esitatakse riikliku lepitaja kandidaat iga kord pärast kolmeaastase tööperioodi lõppemist korda mööda tööandjate ja ametiühingu keskliitude poolt. Kokkulepe on käsitletav ühise kokkuleppena.

Hetkel on töötajate keskliitude ehk TALO kord nimetada riikliku lepitaja kandidaat. TALO on esitanud lepitaja kandidaadiks Henn Pärna. ETTK on toetanud TALO esitatud kandidaati, mis tähendab, et Henn Pärna kandidatuuri poolt on 2/3 sotsiaalpartneritest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. December 2009, 12:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing