Kadrin Karner • 31. mai 2010 kell 11:34

Konkurent: Kalvi inimesena annab endale oma tegudest aru

Olen ka varem välja öelnud, et usun täna esimeses astmes süüdi mõistetud AS Liviko juhi Janek Kalvi süütusesse, ütles Äripäevale Eesti suuruselt teine alkoholitootja Altia Eesti juht Ivar Aus.

„Üllatus oli see kindlasti,“ kommenteeris Aus tänast kohtuotsust ning ütles, et on ka varem välja öelnud, et usub Kalvi süütust. „Kalvi on selline inimene, kes annab endale oma tegudest aru,“ rääkis Aus.

Kohtupidamisest rääkides ütles Altia Eesti juht: „Usun, et tuleb õiglane otsus, kuigi ma ei hakka spekuleerima, kas seal on süüd või ei. Kui ma peaks spekuleerima, siis ma ei tahaks kuidagi uskuda, et selline asi võimalik on.“

Kas Eestis on hinnakokkulepetel perspektiivi? „Ma arvan, et hinnakokkulepe on mõttetu on nii või naa. Esiteks on see raske ja teiseks kõik ettevõtete juhid annavad endale aru, millised on riskid. Ma ei usu, et keegi sellega riskiks,“ vastas Aus. 

Kuidas kohtuotsus tarbijate ostu eelistusi mõjutab? „Ma hästi ei usu, et mõjutab. See mõjutab pigem on Liviko üldist imidžit. Tarbija ostueelistused on selgelt hinnapõhised või siis kaubamärgipõhised,“ vastas Altia Eesti juht ning lisas, et väike seltskond võib protesti märgiks oma ostueelistusi muuta, kuid see osa on kaduvväike. „Pigem oht võib olla koostööpartneritega suhetes, see on suurema riskiga kategooria,“ lisas ta. 

Hetkel kuum