Goldman investeeris Facebooki 500 miljonit

Rait Rebane 03. jaanuar 2011, 20:57

Wall Street Journali teatel investeeris Goldman Sachs ja Venemaa internetikompanii Digital Sky Technologies ligi 500 miljonit Facebooki. Tehinguga suureneb sotsiaalvõrgustiku väärtus 50 miljardi dollarini.

Ühendriikide investeerimispank Goldman Sachs on pannud 450 miljonit dollarit Facebooki, kuid arvatavasti müüb peatselt 75 miljoni dollari eest osaluse Digital Sky’le. Kui tehing toimub jääb Golmanile 375 miljoni ning Digital Sky’le 125 miljoni eest osalus ettevõttes.

Tehing toimus vahetult enne uut aastat ning seda juhtisid Goldmani investorid. Pank plaanib kutsuda oma suurkliente investeerima ettevõttesse, mis asutati 2004. aastal ning mida nüüdseks kasutab enam kui 550 miljonit inimest.

Facebook on viimasel ajal otsinud suurte finantsettevõtete investeeringuid, et suurendada ettevõtte väärtust enne aktsiaemissiooni, mida lähiaastatel ka oodatakse.

Wall Street Journali andmeil ei pakkunud Facebook otse tehingut pangale vaid kasutas ära Digital Sky suhteid Goldmaniga. Paljud endised investeerimispanga töötajad töötavad nüüd Digital Sky’s, samuti toimus kahe ettevõtte vahel eelmisel aastal mitmeid tehinguid.

Venemaa internetikompanii Digital Sky omab riigi suurimat sotsiaalvõrgustikku vKontakste, eelmisel aastal osteti AOL-ilt ICQ suhtlus. Samuti omab ettevõte osalust USA startupidest väljakasvanud fimades nagu Groupon ja Zynga Game Network.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2011, 21:05
Otsi:

Ava täpsem otsing