Üksteist Tallinna ettevõtet rikkus eurodes hinna avaldamise nõudeid

1185-aripaev 13. jaanuar 2011, 12:52

Tallinna ettevõtlusameti hinna- ja tarbijakaitse teenistuse eile toimunud kontrollreid pealinna kaubandus- ja teenindusettevõtetesse tuvastas taas kauplejaid, kes rikkusid hinna avaldamise nõudeid.

Kontrolliti 55 kauplejat. Hinna avaldamise nõuete vastu eksis 11, neist neli toitlustusettevõtet, kolm toidukauplust, kolm teenindusettevõtet ja üks tööstuskaupade kauplus. Kehtivaid hindu võrreldi 28 kaupleja müügikohas, teatas Tallinna linnavalitsus.

Seoses eurole üleminekuga on Tallinna tarbijakaitse teenistus tähelepanu alla võtnud kaupade ja teenuste hindade ümberarvestamise kroonidest eurodesse. Eelmisel nädalal alustati kontrollreide kaubandus- ja teenindusettevõtetesse. Kontrollitakse hindade ümmardamise õigsust, jälgitakse, kas ja kuidas on kaupade ja teenuste hinnad kuude lõikes muutunud ja kas ausa hinnastamise kokkuleppe liitujad on sellest ka kinni pidanud.

Ostjate abistamiseks on kauplejatel kohustus avaldada kõikide kaupade ja teenuste hinnad poole aasta jooksul, s.o 1. juulini 2011 kahes vääringus: eurodes ja võrdluseks kroonides. Kroonihind tuleb eurodesse arvutada kehtestatud kursi alusel täpselt: 1 euro võrdub 15,6466 krooniga. Igasugune muu krooni-euro suhe ei ole lubatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. January 2011, 12:52
Otsi:

Ava täpsem otsing