Silvia Kruusmaa • 7. veebruar 2011 kell 14:09

Hispaania veefirma käis Tallinnas pinda sondeerimas

Maailmas suuruselt kolmas veefirma Aqualia huvitub võimalusest laiendada oma ettevõtmisi ka Baltikumi regiooni ja leiab, et AS Tallinna Vesi võiks olla üheks atraktiivseks partneriks, vahendas Raepress.

Linnapea Edgar Savisaar võttis täna vastu  Hispaania veefirma Aqualia asepresidendi Miguel Jurado Fernandezi ja juhtivpartner Andres Blazquezi.

Savisaar tutvustas omal ajal AS Tallinna Vesi müümise tagamaid ja lepingulist hetkeseisu. „Linnal plaani vähemusaktsiaid maha müüa ei ole, aga oleme huvitatud koostööst, kaasa arvatud sellest, kui Aqualia ja United Utilitis peaks omavahel kokku leppima,“ sõnas linnapea.

Aqualia esindajate sõnul on Tallinna Vesi teinud viimaste aastatega suuri investeeringuid ning on seetõttu võrreldes teiste siinse piirkonna veefirmadega väga atraktiivne. Samuti rõhutasid nad, et Tallinnas on hea kogemus, kuidas tulla toime külma ilmaga. Ettevõtjad tundsid ka huvi, mis saab pärast aastat 2020, kui United Utilitisega leping lõpeb.

Linna jaoks on aga praegu kehtiv leping päris pikk, nii et kaaluda võib veel igasuguseid arenguaspekte. Savisaar tunnistas, et linnavalitsus on arutanud ka pärast lepingu lõppemist enamusaktsiate linnale tagasi ostmise võimalust, aga see küsimus ei ole praegu veel aktuaalne.

 

Hetkel kuum