Soome ettevõtjad ei saa USA viisasid

Anu Jõgi 18. veebruar 2011, 13:32

Ameerika Ühendriikide suursaatkond on üllatuslikult keeldunud Soome ettevõtjatele viisasid ja töölube andmast, vahendab Kauppalehti maailma suurimale turule pürgivate ettevõtjate muret.

„Viimastel kuudel on probleemid teravnenud. USA saatkond Helsingis on täiesti üllatuslikult täielikult lõpetanud viisade ja töölubade andmise,“ kaevab anonüümseks jääda sooviv Helsingi ettevõtja.

Pikas viisajärjekorras olnud ettevõtja peab olukorda üllatavaks ja veidraks. Isegi Ameerikas kohalikele elanikele töö pakkumise ei ole tema sõnul loataotluse rahuldamisele kaasa aidanud.

USA tööloa taotlusi menetletakse saabumise järjekorras ja paika on pandud igal aastal antavate lubade arv. Kas see arv on täis, ei ole teada, aga lube on olnud pikka aega keeruline saada.

„Kiiret kasvu tõotavad Soome tulevikulootused ei ole töölube saanud. Oleks soov minna Silicon Valleysse ja mujale USAsse, aga järjekorras on kümnete ettevõtete taotlused,“ rääkis teine eksportöör lehele.

USAs tegutseb umbes 600 Soome ettevõtet, mis annavad töös USAs umbes 36 000 inimesele, ütleb Soome ekspordiorganisatsiooni Finpro esindaja.

USAs kanna kinnitamine nõuab kõvasti aega, tööd ja raha, sest bürokraatia on varasemast suuremaks takistuseks muutumas. USA annab tööloa, kui töötajal on plaanis jääda sinna pikemaks ajaks.

„Viisad ja tööload on saanud ekspordi pudelikaelaks. Paljud ettevõtted on alustanud tegutsemist ja eksporti, aga lube ei saada,“ on ettevõtja pettunud.

Ettevõtjate teatel ei selgita USA Helsingi suursaatkond olukorra põhjusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2011, 11:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing