'Casanova' jõuab Vanemuise lavale

ÄP 11. märts 2011, 00:00

Belgia koreograaf-lavastaja David Sonnenbluck on loonud nii stiili kui ka muusika poolest ajatu balleti "Casanova", mis on ühtaegu barokne ja modernne.

Ajast aega on Casanova saatus tekitanud inimkonnas ihalust ilu ja seikluste järele. See skandaalne veneetslane polnud mitte ainult seikleja, petis ja vabamõtleja, nagu teda tavaliselt kujutatakse, vaid ka poeet, memuaarikirjanik, filosoof ja muusik.

Tundmatu isa lapsena sündinud Jaques Casanova saatus oli kummaline: ta tõmbus varakult avalikust elust tagasi ja tema mälestused ei räägi sellest ajajärgust tema elus peaaegu mitte midagi. Vaevalt täisealiseks saanud, pühendus ta esmalt kiriklikule ja seejärel sõjaväelisele karjäärile, kuid loobus neist peagi sellise elu kasuks, mida paljud peavad skandaalseks.

Ta kollektsioneeris seiklusi, justkui kättemaksuks saatusele. Eikellenagi sündinud mehest sai sage külaline toonases suurilma seltskonnas, kuhu kuulus kuningas Louis XV ja tema õukond, Voltaire, Rousseau, Mozart ja paljud teised.

"On tore näha oma balletti mõnel teisel maal ja teiste tantsijate esituses. See on alati väljakutse - nii tantsijatele kui ka mulle endale," ütles David Sonnenbluck.

"Miks "Casanova"? Lugesin raamatut ja lugu köitis mind sedavõrd, et tahtsin sellest balleti teha. Mulle meeldib sensuaalseid teemasid lavastada. See materjal sobis täiuslikult. Lisaks teavad kõik, kes oli Casanova. Vähemalt midagi temast. Lavastus asetseb kusagil balleti ja show vahepeal," tutvustas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing