Indrek Kald • 10. märts 2011 kell 7:56

Valitsus: nelja aastaga täitsime 90% lubadustest

Valitsuse teatel suutsid nad oma ametisse asumise alguses antud 321 lubadusest ja eesmärgist täielikult või osaliselt täita 90%.

Kõik valitsuse tegevusprogrammi eesmärgid ja tegevused on täielikult või osaliselt täidetud majandus-, maksu ja eelarvepoliitika, maaelu- ja regionaalpoliitika, rahvusvähemuste, spordipoliitika, välispoliitika ja kodanikuühiskonna valdkondades, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Üle 90 protsendi eesmärkidest on täidetud kaitsepoliitika (94%), sisejulgeoleku- ja turvalisuspoliitika (94%), infoühiskonna edendamise poliitika (94%), kultuuripoliitika (93%), keskkonnapoliitika (93%), põllumajanduspoliitika (92%), haridus- ja teaduspoliitika (90%) ning energiapoliitika (90%) valdkonnas.

Kõige enam on valitsusliidu eesmärkide jäänud täitmata perepoliitika (53%), palgapoliitika (75%) ning sotsiaal- ja tervisepoliitika (79%) valdkondades. Selle peamiseks põhjuseks on rahaliste võimaluste vähenemine võrreldes 2007. aasta plaanidega, mil valitsuse tegevusprogramm koostati, selgitas valitsus.

Mitmetes valdkondades on tegevuste ja programmide mahtu vähendatud, mistõttu planeeritud eesmärgid on seetõttu suudetud täita vähendatud mahus, seisab valitsuse kommunikatsioonibüroo teates.

Hetkel kuum