Google arendab Androidile uut teenust

Rait Rebane 15. märts 2011, 20:15

Kaks asjaga seotud inimest kinnitasid Bloombergile, et Google hakkab lähikuudel New Yorkis ja San Franciscos katsetama uudset mobiilset makset, mis tähendab, et ostjad saavad arveid tasuda automaatsete kõnedega.

Kaks anonüümseks jääda soovinud inimest kinnitasid Bloombergile, et Google ostab tuhandeid mobiilse maksesüsteeme VeriFone Systemsilt ning paigaldab need kohalikesse poodidesse, et välja töötada Androidi baasil nutitelefonidele uus teenus. Süsteem aktsepteerib makseid mobiilidelt, milles on kasutud NFC tehnoloogiat.

Uus projekt avaks Google’le ukse mobiilsete maksete maailmasse, millega saab muuta mobiiltelefoni pangakaardi sarnaseks maksevahendiks. Arvete tasumiseks peavad kliendid lihtsalt telefoniga puudutama selleks mõeldud kassaseadet.

NFC tehnolooga on kasutusel Samsung Electronicsi telefonil Nexus S. Samuti on Nokia ja RIMM lubanud turule tuua NFC-ga nutitelefonid.

Maailma suurim otsingumootor on arendab jõudsalt Androidi operatsioonisüsteemi, et vastu astuda suurimale konkurendile Apple’ile. Tänaseks päevaks on Canalysi uuringufirma andmeil Google Android võtnud juhtpositsiooni nutitelefonide turul.

Täna keskpäevaks on internetihiiu aktsia kukkunud 1,02 protsenti 564,2 dollarini.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. March 2011, 20:15
Otsi:

Ava täpsem otsing