LHV: City Service’lt ootame 2% kasumikasvu

Romet Kreek 18. aprill 2011, 12:25

Meie 2011. aasta Leedu kinnisvaraarendaja City Service puhaskasumi prognoos on 25,5 miljonit litti, mis teeb aastaseks kasvuks vaid 2%, kirjutas LHV analüüsis.

Eelmise aasta näitajaid positiivne tulumaksu efekt ning näiteks maksueelse kasumi  võrdluses ootame aastaseks kasvuks 29,7%. Suurim potentsiaal kasumlikkuse parandamiseks on eelkõige kinnisvarahalduses Venemaal. Leedus peaks kasumlikkuse kasvu toetama pakutavate kommunaalteenuste laiendamine. Ettevõtte enda kasumiootus käesolevaks aastaks on 27,1 miljonit litti, mis on 6,3% kõrgem meie prognoosidest.

Eelmise aasta aeglase pindade mahu kasvu mõjul prognoosime City Service’i 2011. aasta käibenäitajaks 588,8 miljonit litti, mis teeb aastaseks kasvuks 8,7%. Meie prognoos on 5,5% kõrgem kui juhtkonna enda ootused käesolevaks aastaks, kuid võrreldes ettevõttega kajastame oma prognoosides ka hallatava pinna kasvu 22 miljoni ruutmeetrini aasta lõpuks.

Siiski ei saa välistada, et City Service saavutab 2012. aastaks oma eesmärgid, mis kindlasti aktsiale väärtust lisavad. Kokkuvõttes on ettevõtte ärimudel üpris huvitav, kuna tegutsetakse stabiilses sektoris ning kindlust tagab ka ettevõtte tugev rahavoog põhitegevusest. Samas annavad võimalikud erastamised Venemaal ettevõttele ka kasvuperspektiivi.

Võttes arvesse eelpoolmainitud ootusi, saame ettevõtte aktsia
õiglaseks väärtuseks 9,5-10,5 litti ehk 2,75-3,05 eurot aktsia kohta. Jätkame City Service’i aktsia katmist Neutraalse soovitusega.

2011. aasta alguses teatas City Service positiivsest uudisest, et ettevõte on lõpule viinud Venemaa kinnisvarahooldusettevõtete üle võtmise. Nimelt jaanuaris lõpetati edukalt esimene tehing Sberbankiga, kes on City Service koostööpartner Venemaal. Tehing koosnes mitmete ettevõtete ostmisest Stavropolis koguväärtuses 5,6 miljonit litti. Tehing laiendab City Service’i korterelamute haldusmahtu 2 miljoni ruutmeetri võrra, mis võib lisada aastas juurde 21,4 miljonit litti käivet. Hetkel on City Service’i poolt hallatavate pindade maht 20,5 miljonit ruutmeetrit. Antud tehinguga on City Service saavutanud märgatavata turuosa 370 000 elanikuga Stavropolis ning ettevõte ootab uue erastamislaine algust kommunaalteenuste sektoris ka teistes Venemaa linnades. Venemaa elamukinnisvara turu maht on ligi 3 miljardit ruutmeetrit ning seetõttu on antud turg City Servicele kasvu jätkamiseks eriti atraktiivne. Viimased paar aastat on City Service pidevalt rääkinud eesmärgist 2012. aastaks saavutada 27 miljoni ruutmeetri pinna haldamine, kui hetkel on ettevõtte hallata 20,5 miljonit ruutmeetrit pinda. Seega eesmärgi saavutamiseks oleks vaja kasvatada tegevusmahtu 32% võrra. Meie arvates võib selle eesmärgi täitmine City Service jaoks raskeks osutuda, kuid palju sõltub ettevõtte edukast esinemisest Venemaa erastamiskonkurssidel. Ettevõtte enda sõnul on viimasel ajal Venemaal astutud mitmeid samme erastamisprotsesside kiirendamiseks. Näiteks Moskva 185 miljoni ruutmeetri suurusel elamukinnisvara haldusteenuse turul loodab City Service saavutada 5-7% suuruse turuosa, mis tooks ettevõttele lisaks 9,3-13,0 miljonit ruutmeetri hallatavat pinda. Moskva turg on ka märgatavalt atraktiivsem Peterburi omast, kuna kehtivad teenuste tariifid on pea 40% kõrgemad. Eelpool toodud Moskvasse laienemise läbi saavutaks City Service oma 2012. aasta eesmärgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2011, 12:26
Otsi:

Ava täpsem otsing