Aiapidajad nõuavad üha rohkem kalleid amplitaimede seemneid

Tanel Raig 28. aprill 2011, 00:00

Hansaplantis juhib seemnete hinnaedetabelit amplisse mõeldud petuunia. Pakis on vaid kümme seemet, kuid paki hind on 6,25 eurot. OÜ Hansaplant Hulgi turundusjuht Maivi Talving kinnitab, et vaatamata hinnale ostetakse petuuniate seemneid päris palju.

Sama kinnitab ka Hortese tootejuht Lea Mäss - kõige kallimad ja taganõutavamad on ripp-petuunia kümne seemnega pakid. Nõudlus on kasvanud ja üha enam tahetakse seemnest külvata, nendib Mäss. Ja kuigi seemnest külvates tuleb ripp-petuunia kasvatamine odavam kui taimi ostes, on hinnavahe tegelikult väga väike. Mässi sõnul müüvad nad petuunia beebitaimi 0,69 euroga. "Seemnega ei tasuks jännatagi," leiab ta.

Ilutaimedest on Hansaplantis kalleimate hulgas veel paradiisilinnulille ehk streliitsia seemned, mille pakk maksab 4,55 eurot. See taim jääb aga eestlaste jaoks veel liiga eksootiliseks ja nende seemnete müük väga edukas ei ole. Hortes tõstab kallimatest ilutaimedest esile veel lõvilõua (5,24 eurot pakk) ja pelargooni.

Köögiviljadest kalleim seeme kurgil. Köögivilju kasvatades peavad suuremate väljaminekutega arvestama kurgi-, spargeloa- ja baklažaanikasvatajad. Profikurgi seemned maksavad Hansaplantis 5,95 eurot. Tõsi, nende pakis on ka 100 seemet ja nende müük läheb väga hästi. Tagasihoidlikum huvi on 4,55 eurot maksvate spargeloa seemnete vastu.

Mäss tõstab kallima leiutisena esile seemnelinte. Lindi pikkus on 3-5 meetrit ja sinna on korrektsete vahedega paigutatud näiteks porgandiseemned. Lint pannakse peenrasse maha ja hiljem ei pea ülestõusnud porganditaimi enam harvendama. "See lint on kallis," tõdeb Mäss, kuid lisab: "Samas jääb ära hilisem harvendamine ja seeläbi ka seemnete raiskamine."

Selle aasta hitiks seemnete maailmas nimetab Mäss aga hoopis idandamiseks ja seejärel söömiseks mõeldud seemneid.

Kallima hinnaklassi seemnetest on Hansaplantis tänavu suurima populaarsusega suhkruleht ehk stevia.

Suhkrulehe seemnepakk maksab 3,77 eurot. Tegemist on loodusliku magustajaga, mis on suhkrust magusam ja sobib hästi jookidesse ja smuutidesse. Kuna stevia ei mõjuta veresuhkru taset ja alandab kõrgenenud vererõhku, siis on ta seetõttu sobiv ka diabeetikutele.

Ka Horteses on suhkruleht olnud kõva müügihitt, tootejuhi Lea Mässi kinnitusel juba mitu aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing